Проекти та інновації

У ВР зареєстровано новий закон про кредитні спілки, – Гетманцев

22 лютого 2021, 12:12Новини298

Этот материал также доступен на русском

Чинний закон про кредитні спілки прийнятий близько 20 років тому, його положення не враховують останні тенденції світової фінінфраструктури, а закладені підходи потребують осучаснення.

  • Посилання скопійованоlink copied

Реформування небанківських фінансових ринків продовжується. Сьогодні у Верховній Раді зареєстровано Законопроект № 5125 про кредитні спілки. Про це на своїй сторінці у мережі Фейсбук повідомив Голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Як йдеться у повідомленні, 15.02.2021 був внесений Законопроект про фінансові послуги та фінансові компанії реєстр № 5065, яким пропонується оновити загальні для всіх ринків фінансових послуг правила діяльності та державного регулювання та нагляду.

“Прийняття нового рамкового Закону є дуже важливим для всіх ринків фінансових послуг, особливо небанківських, але деякі ринки є специфічними, регулюються окремими законами, які також потребують суттєвого перегляду та комплексності підходу. До таких особливих галузей належать кредитні спілки, які є фінансовими установами, але працюють на кооперативних засадах та потребують до себе підходу дещо інакшого, ніж до банків, навіть маленьких”, – зазначає нардеп.

При цьому політик підкреслює, що чинний Закон України “Про кредитні спілки” був прийнятий близько 20 років, його положення не враховують останні тенденції розвитку світової фінансової інфраструктури, а закладені підходи до регулювання потребують осучаснення, уніфікації норм та створення однорідного регуляторного середовища. Кредитні спілки відіграють важливу роль у доступності фінансових послуг для людей особливо у віддалених та сільських місцевостях.

Законопроектом пропонується:
– розширити можливості для кредитних спілок надавати нові види послуг;

– підвищити рівень доступності фінансових послуг для широкого загалу;

– вдосконалити вимоги до ліцензування і корпоративного управління в кредитних спілках;

– підвищити рівень капіталізації та стресостійкості кредитних спілок;

– запровадити ризик-орієнтованого підходу до нагляду за кредитними спілками;

– впровадити системи завчасного попередження ризиків для швидкого реагування на можливі проблеми в діяльності кредитної спілки;

– вдосконалити процедуру добровільного та примусового виходу кредитних спілок з ринку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.