Колізії та конфліктиОгляд ЗМІ

Суд не задовольнив позов “Оператора ГТС” до “Львівгазу” на 900 млн грн

31 серпня 2022, 09:00Новини331

Госпсуд Львівської області відмовився задовольнити позов “Оператора газотранспортної системи України” (ОГТСУ) до “Львівгазу” в справі №914/2587/21 про стягнення 899,3 млн грн

  • Посилання скопійованоlink copied

15.08.2022 Госпсуд Львівської області відмовився задовольнити позов “Оператора газотранспортної системи України” (ОГТСУ) до “Львівгазу” в справі №914/2587/21 про стягнення 899,3 млн грн, – повідомляє Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, свій позов держкомпанія мотивувала тим, що за результатами співставлення остаточних алокацій подач/відборів відповідачем природного газу до/з ГТС за лютий-березень 2021 року було виявлено наявність у відповідача негативних щодобових небалансів як різниці між вказаними алокаціями подач/відборів природного газу, на підставі чого здійснив розрахунок остаточних обсягів щодобового небалансу відповідача за кожну газову добу.

Як зауважував “Оператор ГТС”, ці негативні щодобові небаланси відповідача виникли внаслідок “безпідставного відбору Відповідачем у лютому-березні 2021 року з газотранспортної системи природного газу без подання таких обсягів природного газу до газотранспортної системи у зазначені періоди” (цитата).

У свою чергу “Львівгаз” запевняв, що не відбирав газ з ГТС, “оскільки не мав такої технічної можливості”, тоді як “позивач закачував природний газ в газорозподільні мережі за відсутності замовлень відповідача (поза його волею)”. “Львівгаз” зауважував, що “замовлення послуг транспортування – це право замовника, а не обов`язок”.

У свою чергу Госпсуд Львівської області зазначив таке:

“Суд перевірив докази матеріалів справи подані позивачем та зауважує, що з них неможливо встановити, який фактичний обсяг газу було використано оператором ГТС для врегулювання щодобових небалансів саме АТ «Львівгаз», та використаний для балансування інших замовників послуг транспортування, а який було використано ним для забезпечення власної господарської діяльності.

Доводи АТ «Львівгаз», з яких вбачається, що придбаний природний газ на підставі договорів купівлі-продажу частково був використаний позивачем на власні експлуатаційні потреби, а частково залишився в підземних сховищах газу, позивач при розгляді справи не спростував.

Надані позивачем докази не підтверджують використання природного газу на вчинення балансуючих дій та, у свою чергу, понесення позивачем реальних, обґрунтованих витрат, пов`язаних із врегулюванням добових небалансів саме АТ «Львівгаз», як це передбачено Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газотранспортної системи України”.

Як повідомлялося , 24.01.2022 Госпсуд Рівненської області відмовився задовольнити позов ТОВ “Оператор ГТС України” (ОГТСУ) до “Рівнегазу” (в справі №918/686/21) про стягнення 216,8 млн грн.

Згідно з судовими матеріалами, свої позовні вимоги ОГТСУ обгрунтовувало наявністю в “Рівнегазу” заборгованості з оплати за негативні щодобові небаланси за лютий-березень 2021 року.

За даними ОГТСУ, на кінець листопада 2021 року заборгованість операторів газорозподільних систем (колишні облгази) становила 12,5 млрд грн.

“Львівгаз” і “Рівнегаз” входять у групу “РГК” (Регіональна газова компанія), пов`язану з Дмитром Фірташем.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи