Зверніть увагу

Нові схеми шахрайства від “псевдоподатківців”: що пропонують і як ошукують?

31 серпня 2021, 12:48Новини273

Этот материал также доступен на русском

Одна з найпопулярніших схем у шахраїв – отримати невелику комісію за обіцянку великих грошей,  при нагоді взагалі залишити жертву з порожніми кишенями.

  • Посилання скопійованоlink copied

Останнім часом випадки шахрайських дій з боку «псевдоподатківців» набувають поширення на Сумщині, – про це повідомив ЗМІ області в. о. начальника Головного управління ДПС у Сумській області Олексій Мазуренко, – пише Вісник.Офіційно про податки.

Так, за останній тиждень податківці отримали декілька повідомлень щодо вимагання коштів від суб’єктів господарювання.

Зазвичай телефонні «ділки» в ході розмови з підприємцями або ж із керівниками підприємств пропонують за матеріальну винагороду «вирішити питання» з приводу упередження податкових перевірок, які нібито планують проводити працівники ДПС.

Олексій Мазуренко акцентує, що аферисти не зупиняються та випробовують на платниках податків нові схеми шахрайства. Одна з найпопулярніших схем у шахраїв – отримати невелику комісію за обіцянку великих грошей, при нагоді взагалі залишити жертву з порожніми кишенями. Схема не втрачає своєї популярності – змінюється тільки привід, за яким жертві обіцяють «виграш», «компенсацію», «приз» або якусь виплату. Платник отримує лист від сервісу Google Docs з посиланням на розміщений там документ. Лист проходить спам-фільтр, який блокує підозрілі розсилки, бо листи від Google вважаються безпечними.

І в темі листа, і в самому повідомленні досить сухо повідомляють, що одержувачу належить виплата компенсації коштів. За додатковою інформацією йому пропонують перейти за вказаним посиланням в сховище Google.

“Наголошую, що державна організація не зберігає документ в хмарному акаунті приватного, до того ж закордонного, сервісу. Всю офіційну та надійну інформацію щодо податкового законодавства та можливих повернень податків ви можете бачити на наших офіційних ресурсах, отримати через держпослуги або паперовим листом. Шахраї розраховують, що обіцянки виплат знизять вашу пильність, й ви не задумаєтеся про невідповідність”, – акцентує посадовець.

Головне управління ДПС у Сумській області в черговий раз радить платникам податків бути уважними, ретельно перевіряти інформацію, не дозволяти аферистам вводити себе в оману. Факти довіри шахраям завдають значних матеріальних збитків суб’єктам господарювання та дискредитують податкову службу. А у разі отримання інформації про такі пропозиції негайно повідомляти відповідний підрозділ Національної поліції за номером телефону 102.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?