Зверніть увагу

Нацбанк порахував, скільки українці витрачають в магазинах та Інтернеті

5 вересня 2023, 13:26Новини665

Переважна більшість українців віддають перевагу безготівковим розрахункам

  • Посилання скопійованоlink copied

Попри другий рік війни безготівкові розрахунки в Україні залишаються на високому рівні. Про це свідчить статистика Нацбанку.

Фінансовий регулятор зазначив, що кількість операцій (як безготівкових, так і з готівкою) з використанням платіжних карток українських банків, в Україні та за її межами у II кварталі 2023 року становила 1 842,9 млн, а їх сума — 1 334,9 млрд грн.

Нацбанк порахував, що з них безготівковими були 1 710,6 млн операцій на загальну суму 829,5 млрд грн. У ІІ кварталі 2023 року частка цих операцій за сумою становила 62,1% у загальній сумі угод із платіжними картками, а за кількістю – 92,8%.

Залежно від виду безготівкових операцій, у II кварталі 2023 року найчастіше розрахунки проводились у торгових мережах – як за сумою, так і за кількістю (46,4% та 72,6% відповідно). Загалом українці здійснили 1242,5 млн операцій на суму 385,2 млрд грн.

Перекази з картки на картку у II кварталі поточного року становили третину за сумою (32,1%), а за кількістю операцій – 8,5%. Оплата товарів та послуг в Інтернеті – 14,9% за сумою та 14,6% за кількістю.

НБУ зазначив, що середня сума однієї угоди становила:

  • у торговельній мережі – 310 грн;
  • перекази з картки на картку – 1 829 грн;
  • оплата товарів та послуг в Інтернеті – 495 грн.
Нацбанк порахував, скільки українці витрачають в магазинах та Інтернеті фото 1

Нагадаємо, гривневі банкноти та дрібні монети зразків до 2003 року можна обміняти до 30 вересня включно. Після цієї дати вони остаточно вилучаються з готівкового обігу. Йдеться про розмінні монети номіналами 1, 2, 5 та 25 коп. та банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 грн зразків до 2003 року всіх років випуску.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Найкраща стратегія для боржників – це залишатися на зв'язку зі своїми кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Закон звільняє позичальників лише від сплати штрафів та інших платежів, що нараховані за прострочення виконання зобов’язань за кредитним договором