Колізії та конфлікти

Нацбанк: дві третини учасників небанківського ринку непрацюючі

10 червня 2021, 16:40Новини31

Найбільша частка «сплячих» установ — серед фінкомпаній-гарантів та фінкомпаній-лізингодавців.

  • Посилання скопійованоlink copied

Загалом на фінансовому ринку сьогодні є близько 1400 фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців, проте дві третини усіх гравців небанківського ринку фактично не працюють, тобто залишаються неактивними.

Про це повідомляє пресслужба НБУ, зазначає Мінфін.

Так, звітність за I квартал 2021 року не подали Національному банку 7% фінкомпаній, ломбардів та лізингодавців (104 з 1 400). А це, як наголошують в НБУ, є базовим обов’язком установ, які надають фінансові послуги. Ще 5% компаній подали звітність з порушеннями: не у повному обсязі або з некоректною інформацією. Втім кількість таких установ суттєво зменшилася. Ще у III кварталі 2020 року 15% компаній допустили порушення у звітності.

Найбільша частка «сплячих» установ — серед фінкомпаній-гарантів та фінкомпаній-лізингодавців. Частка активних компаній серед них становить лише 6% та 2% відповідно.

Водночас низка фінкомпаній та ломбардів потребують докапіталізації, а саме 25 установ — 19 фінкомпаній та 6 ломбардів — не дотримувалися нормативу власного капіталу за підсумками I кварталу 2021 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу

НБУ

Статті • Влада i люди
Цю ідею просуває голова Нацбанку Кирило Шевченко – він вже обговорив її із Міжнародним валютним фондом.

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв; Влада i люди
Тільки запровадження Єдиного державного реєстру виконавчих документів та автоматизованого арешту коштів зможе повністю виключити можливість підробки «паперових» документів виконавчого провадження