За кордоном

Італія готує нові обмеження для курців

19 січня 2023, 14:09Новини165

Згідно з даними “Звіту про куріння в Італії”, майже кожен четвертий італійець є курцем. Курців стало приблизно на 800 тис. більше, ніж два роки тому.

  • Посилання скопійованоlink copied

В Італії будуть введені нові заходи проти тютюну, спрямовані на профілактику та боротьбу з курінням. Уряд хоче досягти мети Європейського плану боротьби з раком щодо створення “покоління без тютюну”.

Зокрема, буде подовжено заборону на куріння на відкритому повітрі в присутності неповнолітніх і вагітних жінок, а також заборонено палити в закритих приміщеннях, пише БЦ з посиланням на Euractiv.

За словами міністра охорони здоров’я Італії Ораціо Скіллачі, необхідно брати до уваги “постійне збільшення нових продуктів на ринку та все більше доказів щодо їх можливого шкідливого впливу на здоров’я”.

Із цієї причини заборона також буде поширена на викиди нових продуктів, таких як електронні сигарети та тютюнові вироби з підігрівом.

Крім того, планується поширити заборону на рекламу сигарет на нові продукти, що містять нікотин.

Міністр пояснив, що куріння досі є основною причиною захворюваності та смертності, якій можна запобігти в Італії, і що мета, встановлена на рівні ЄС, полягає в тому, щоб до 2040 року менше 5% населення споживали тютюн.

Згідно з даними “Звіту про куріння в Італії”, майже кожен четвертий італійець є курцем. Курців стало приблизно на 800 тис. більше, ніж два роки тому.

Станом на 2019 рік кількість курців сигарет з підігрівом тютюну також зростає (3,3%), оскільки кожен третій (36,6%) вважає їх менш шкідливими, ніж традиційні сигарети. Кількість користувачів електронних сигарет також зросла з 1,7% у 2019 році до 2,4% сьогодні.

Згідно з даними Міністерства охорони здоров’я Італії за травень 2022 року, за оцінками, понад 93 тис. смертей в Італії на рік пов’язані з курінням, а прямі та непрямі збитки становлять понад 26 млрд євро. Куріння є причиною 20,6% смертей серед чоловіків і 7,9% усіх смертей серед жінок.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?