Зверніть увагу

Як розблокувати банківську картку, яку було заблоковано через борги: роз’яснення

3 березня 2021, 14:51Новини319

Этот материал также доступен на русском

Інколи арешт накладається на рахунки, які використовуються для зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії.

  • Посилання скопійованоlink copied

Арешт коштів на рахунках громадян найчастіше відбувається через існуючі борги, несплачені штрафи, аліменти та може бути накладений державним виконавцем, повідомляє Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро).

Так, сьогодні арешт коштів боржників на рахунках у банках за виконавчими провадженнями відбувається, як за постановою виконавця про арешт коштів боржника, що в паперовому вигляді направляється до банку, так і автоматизовано через впровадження електронного обміну інформацією між державними виконавцями та банківськими й іншими фінансовими установами, а також впровадження автоматизованого арешту на кошти та інші цінності боржника, що перебувають на рахунках і на зберіганні в банках чи інших фінансових установах, на рахунках у цінних паперах у депозитарних установах.

Як зазначається, інколи арешт накладається на рахунки, які використовуються для зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги чи інших, передбачених законодавством соціальних виплат.

Оскільки рахунок, який відкривається для зарахування заробітної плати, пенсії, стипендії чи соціальних виплат, зазвичай за умовами банківського обслуговування є звичайним поточним рахунком. Іншими словами, це рахунок фізичної особи для власних потреб, на який можуть зараховуватися будь-які кошти, а не тільки кошти з конкретним цільовим призначенням. Так як, в державного виконавця немає технічної можливості розділити, які кошти надходять на рахунок, то він має законні підстави накласти арешт на банківські рахунки.

У випадку арешту банківського (карткового) рахунку можна за допомогою Єдиного реєстру боржників України (https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors) встановити внесення даних особи, на рахунок якої накладено арешт, до вказаного реєстру. В даному реєстрі також можливо отримати інформацію, щодо органу державної виконавчої служби, засоби зв’язку та ПІБ державного виконавця, в якого знаходиться документ щодо існування боргів. Після цього для вирішення питання щодо зняття арешту можна звернутись до органу державної виконавчої служби, надавши документальне підтвердження щодо сплати боргу, штрафу або аліментів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Маємо в наявності хитрозроблену схему віджимання пенсій у пенсіонерів

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Жодних виключень для виконання судових рішень Постанова НБУ не передбачає...

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
На кінець 2022 року доступ до АСВП мають 253 приватні виконавці, або ж 89% від загальної кількості діючих

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Реальну вартість арештованого майна в ході аукціону визначає ринок

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Стадія продажу майна розпочинається із моменту оприлюднення інформації про продаж

Виконавча діяльність

Статті • Стягнення боргiв
Законопроєкт допускає можливість свавільного втручання у діяльність приватного виконавця з боку посадовців Мінюсту