За кордоном

Фінансовий борг Іспанії досяг найвищого рівня за останні 100 років

22 лютого 2021, 10:26Новини140

Этот материал также доступен на русском

За 2020 рік фінансовий борг Іспанії досяг найвищого рівня за понад століття. Через світову пандемію COVID-19 нині борг становить більш як 112 мільярдів євро.

  • Посилання скопійованоlink copied

Іспанія збільшила свій борг у 2020 році на 112,44 млрд євро, що еквівалентно майже річній виплаті пенсій у країні, через сильний вплив пандемії COVID-19, – пише Economy.24tv.

Відношення боргу до розміру іспанської економіки зросло з 95,5% ВВП у 2019 році до 117,1% у грудні 2020 року — найвищий рівень за понад століття.

У 1902 році відношення боргу до ВВП країни досягло 123,6%, згідно з оцінками, опублікованими цього тижня Іспанським центральним банком. Тобто, кожен із 46,9 мільйона громадян країни фактично має борг понад 27 900 євро, що перевищує середньорічну зарплату в Іспанії, яка сягає 27 500 євро.

Такий рекордний рівень боргу є прямим наслідком гігантського державного дефіциту в 10,3%, зареєстрованого в 2020 році, коли влада Іспанії закрила економіку, щоб стримати спалах коронавірусу.

Головною причиною боргу країни є пандемія covid-19. Саме через неї країна у 2020 році була вимушена закрити свої кордони, щоб стримати спалах коронавірусу.

«Це результат прямої допомоги та заходів, запроваджених для реагування на ситуації у сфері охорони здоров’я, економічні та соціальні наслідки COVID-19», — прокоментувала міністерка фінансів Іспанії Надя Кальвіньо.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби