Проблемні борги

Енергоатом має сплатити понад 10 млн грн боргу німецькому виробникові обладнання

15 березня 2021, 18:26Новини147

Этот материал также доступен на русском

Сума до стягнення на додачу до основного боргу становить 6 млн грн.

  • Посилання скопійованоlink copied

Юридична фірма INTEGRITES допомогла німецькому виробникові обладнання довести право на стягнення з ДП «НАЕК «Енергоатом» втрат, які були завдані тривалим непогашенням боргу з боку ДП, повідомляє Kosatka.Media.

Яке зазначається, ще у 2000-х роках німецький виробник звернувся до виконавчої служби з метою стягнути з ДП «НАЕК «Енергоатом» заборгованість у сумі 6 млн грн за поставку спеціального обладнання для ДСП «Чорнобильська АЕС». Проте у 2007 році державний виконавець закрив виконавче провадження, причина – нібито виконання боржником своїх зобов’язань. Втім це не відповідало дійсності, оскільки на підставі підроблених документів кошти були передані третій особі, а не клієнту INTEGRITES.

«Незважаючи на те, що з моменту закриття виконавчого провадження минуло 14 років, INTEGRITES домоглася поновлення Верховним Судом строку на оскарження постанови державного виконавця про закриття провадження. Адвокати INTEGRITES також довели, що клієнт не міг оскаржити постанову виконавця раніше, ніж у 2020 році, через відсутність доказів та можливості їх зібрати самостійно», – йдеться у повідомленні.

Крім того, незважаючи на значне прострочення виплати боргу і закрите виконавче провадження, німецькій стороні вдалося довести в суді наявність заборгованості з боку ДП «НАЕК «Енергоатом» та отримати стягнення інфляційних втрат, а також 3% річних від простроченої суми заборгованості. Сума до стягнення на додачу до основного боргу становить 6 млн грн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.