Чи будуть списуватися кошти з рахунків платників без рішення суду на 91 день несплати податкового боргу?

15 вересня 2021, 09:37Новини348

Этот материал также доступен на русском

Прибирається єдиний інструмент підтримки одних підприємств іншими, оскільки в їх діяльності Міністерство фінансів вбачає схеми.

  • Посилання скопійованоlink copied

На питання, чи будуть списуватися кошти з рахунків платників без рішення суду на 91 день несплати податкового боргу, нардеп Ніна Южаніна впевнено відповідає, що будуть, причому з першої гривні. Про це депутат заявила на своїй сторінці у мережі Фейсбук, коментуючи поправки до резонансного законопроекту №5600.

“На сьогодні загальна сума податкового боргу по самостійно задекларованим зобов’язанням становить 17,8 млрд грн. І те, що податківці говорять, що ця норма не стосуватиметься ФОПів, — брехня. Найгірше, що від цієї норми найбільше постраждає середній бізнес, який має незначні суми заборгованості”, – каже пані Южаніна.

При цьому вона відмічає, що залишається також обмеження перенесення збитків минулих років (не більше 50%) великими платниками податків.

“Це відкат на багато років назад і порушення міжнародних стандартів обліку. Адже ще у складному 2015 році ми відійшли від норми щодо невключення збитків минулих періодів до фінансового результату”, – впевнена напдеп.

За словами пані Южаніної, буде збільшуватися фінансовий результат до оподаткування в разі, якщо платник надає безповоротну фінансову допомогу пов’язаному з ним збитковому платнику. Таким чином прибирається єдиний інструмент підтримки одних підприємств іншими, оскільки в їх діяльності Міністерство фінансів вбачає схеми.

Третій та наступні продажі об’єкту нерухомості фізичною особою протягом року оподатковуватиметься за ставкою 18% з доходу, зменшеного на суму витрат. А це 7800 операцій на рік на суму 3,5 млрд грн.
На думку політика, це означає, що фізичні особи-забудовники на ринку нерухомості будуть у нерівному становищі порівняно з юридичними особами-забудовниками.

“Ще з’явилася поправка щодо продовження періоду застосування касового методу з ПДВ для електроенергетики та ЖКГ, який мав закінчитися 1 січня 2022 року. Звісно, поправка важлива. Але ж її додають до законопроекту, дуже шкідливого для економіки. Чим більше таких змін буде включено до 5600, тим більше у «слуг народу» буде підстав говорити, що вони роблять щось цінне, неповторне і дуже потрібне”, – нарікає експерт.

Строки включення платниками ПДВ до складу податкового кредиту податкових накладних зменшили з 1095 до 365 днів (редакція першого — 180 днів). Це втричі зменшує можливості для платників, ніж зараз.

“За словами в.о. голови ДПС, йдеться про всього 0,3% таких випадків. Навіщо тоді змінювати цю норму Обмеження права на відшкодування ПДВ залежно від ступеня переробки (не менше 8%) із законопроекту прибрали. Норми щодо переведення відшкодування ПДВ в ручний режим відмінені.
Законопроект №5600 нічого не змінює в порядку відшкодування ПДВ.

І з’явилася нова величезна норма щодо ведення діяльності на певних територіях – нібито там, де є шахти, які класифікуються як шахтарські містечка. Хоча перелік назв населених пунктів неповний, але з повним пакетом пільг на 15 років. Моє питання щодо підтримки інших депресивних регіонів залишилося поза увагою”, – резюмувала депутат.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі