Огляд ЗМІ

У Полтаві представники ТЦК будуть роздавати повістки для військовозобов’язаних по квартирах: деталі

18 грудня 2023, 11:17Новини1259

Этот материал также доступен на русском

Наголошується, що спеціальних місць, у яких працівники ТЦК мають проводити оповіщення громадян, немає, і вони не передбачені в законодавстві, тому сповіщення може здійснюватися за місцем проживання

  • Посилання скопійованоlink copied

Речник Полтавського обласного територіального центру комплектування Роман Істомін повідомив, що на території області представники ТЦК і Нацполіції ходитимуть за місцем проживання до військовозобов’язаних, щоб видати повістки для прибуття до військкомату, що стане основним способом оповіщення.

Про це, як пише Прямий, він розповів українському радіо “Полтава”.

“У випадку мобілізації якраз за цією адресою працівники ТЦК прибувають і сповіщають його, що він повинен прийти до ТЦК і уточнити свої дані, а у випадку необхідності – бути призваним”, – сказав він.

Зазначається, що якщо громадянин порушує правила військового обліку не вперше, то він може бути доставлений примусово, тому що в ТЦК немає функцій примусового доставлення, а в поліції є. Також поліція підтвердить і прослідкує за дотриманням законів у діях ТЦК.

“Прибирається той фактор, що громадяни вигадують якусь незаконність в законних діях. Як було раніше? Він порушує правила військового обліку, не з’являється за повісткою – його дані передаються в поліцію і далі ідуть розшукові заходи. Тепер розшукових заходів можна уникнути, тому що ось він є і його не потрібно шукати”, – додав Істомін.

Наголошується, що спеціальних місць, у яких працівники ТЦК мають проводити оповіщення громадян, немає, і вони не передбачені в законодавстві, тому сповіщення може здійснюватися за місцем проживання та в громадських місцях.

“Сповіщення в громадських місцях – це більше вимушений захід, тому що легше підготувати повістку, прибути за адресою і там її вручити. Але не всі виконують правила військового обліку й проживають за тією адресою, яку вони востаннє подавали в ТЦК. А чоловік повинен протягом 7 днів повідомити про зміну адреси проживання. Тому виникла потреба сповіщення у громадських місцях, на блокпостах. Якщо казати про спортзали, тренажерні зали – вони є нічим іншим як громадським місцем, тому представники ТЦК абсолютно законно туди заходять і там працюють”, – зауважив представник ТЦК.

За словами Істоміна, питання посилення мобілізації, а саме пункт, який визначає, що в Полтаві представники об’єднання співвласників багатоквартирного будинку надають доступ до під’їздів.

“Представники ТЦК заходять у під’їзд, стукають у квартиру і вже спілкуються з громадянином. Ми не кажемо зараз у жодному разі про видачу повістки як про видачу так званої бойової повістки. Лише для прибуття в ТЦК”, – резюмував він.

За кордоном
Сьогодні, 12:06 • Новини • За кордоном
Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”