За кордономОгляд ЗМІ

росія почала набирати на фронт жінок з в’язниць: NYT розкрив масштаби

11 червня 2024, 12:12Новини35

Этот материал также доступен на русском

Поки невідомо, які обов’язки виконуватимуть призовниці на фронті. Вербувальники пропонували ув’язненим контракти на службу снайперами, бойовими санітарками та фронтовими радистками на один рік.

  • Посилання скопійованоlink copied

Наприкінці травня росія звільнила із в’язниць групу жінок для участі у бойових діях в Україні. Це може свідчити про новий етап у використанні Кремлем злочинців у війні.

Про це, як пише УНІАН, повідомляє The New York Times з посиланням на екс-ув’язнених, які підтримують зв’язок із тими, хто досі перебуває у тюрмі. За їхніми словами, військові вербувальники забрали кількох жінок із в’язниці під Санкт-Петербургом. Поки незрозуміло, чи є їхнє звільнення поодиноким випадком, пілотною програмою чи початком більшої хвилі вербування.

Станом на початок 2022 року у російських в’язницях відбували покарання близько 30 тисяч жінок. Вербувальники почали обхід по в’язницях для жінок по всій європейській частині Росії восени 2023 року. Проте досі засуджені жінки, які вступили на військову службу, залишалися ув’язненими без офіційних пояснень.

“Вербування жінок-засуджених відбувається в момент, коли російський уряд вдається до все більш нестандартних схем, щоб залучити добровольців з маргінесу російського суспільства, намагаючись уникнути чергового непопулярного призову. Крім ув’язнених, ці схеми вербування спрямовані на боржників, обвинувачених у злочинах та іноземців”, – розповідають журналісти.

Поки невідомо, які обов’язки виконуватимуть призовниці на фронті. Вербувальники пропонували ув’язненим контракти на службу снайперами, бойовими санітарками та фронтовими радистками на один рік. Тоді погодились лише близько 40 із 400 в’язнів колонії.

Їм запропонували помилування та платню в еквіваленті приблизно 2000 доларів на місяць, що приблизно в 10 разів перевищує мінімальну зарплату в Росії.

Як пояснили колишні ув’язнені, рішення піти на фронт жінки прийняли зокрема через суворі умови в російських в’язницях. Вони були змушені постійно мовчати і проводили до 12 годин на добу, виконуючи обов’язкову роботу в лісопильній майстерні в’язниці, навіть при мінусовій температурі взимку.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?