НБУ оштрафував Альфа-Банк за вихід двох акціонерів без погодження

25 травня 2022, 16:12Новини267

Этот материал также доступен на русском

Частки цих акціонерів опинилися в Андрія Косогова, якому раніше належало 3,67% акцій.

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк непублічно оштрафував український Альфа-Банк через вихід з банку двох акціонерів – Германа Хана та Олексія Кузмічьова, без погодження регулятора.

Про це йдеться у статті Економічної правди, зазначає FinClub.

Так, після того, як 28 лютого під санкції ЄС потрапили Михайло Фрідман та Петро Авен, два акціонери банку, Герман Хан та Олексій Кузмічьов вийшли зі структури власності. Прикметно, що на них наклали санкції трохи згодом – 15 березня.

Частки цих акціонерів опинилися в Андрія Косогова, якому раніше належало 3,67% акцій, тепер він володіє 41%. Косогоров – один із засновників російської Альфа-Груп та останній із фізичних осіб-власників українського Альфа-Банку, проти якого ЄС не запровадив санкції.

Як зазначається, через поспіх банк не встиг погодити зміну власників з НБУ. Тож регулятор виписав установі штраф у 57 млн грн – цю суму банк вже сплатив. У фінустанові кажуть, що ухвалили таке рішення через розгубленість серед клієнтів та через наростаючу недовіру.

Водночас регулятор також визнав небездоганною репутацію Андрієя Косогова. Йому довелося передати права на управління банком за своїми акціями незалежній довіреній особі – Симеону Дянкову.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу