За кордоном

Названо «ахіллесову п’яту» російської нафти

26 травня 2022, 12:06Новини3404

Страхування може реально підірвати зусилля Москви щодо збереження своїх морських перевезень нафти

  • Посилання скопійованоlink copied

Росія до сьогодні не надто відчувала впливу санкцій на свою торгівлю вуглеводнями, проте страхова галузь ставить під загрозу всі ці зусилля. Про цю «ахіллесову п’яту» російської нафти розповів аналітик ФГ «Фінам» Олександр Потавін.

Він нагадав, що Євросоюз у проекті нового пакету санкцій, запроваджених проти рф через війну в Україні, запропонував заборонити європейським судам та компаніям надавати послуги, пов’язані з транспортуванням російської нафти, зокрема у сфері страхування. Ця заборона буде поширюватися на надання прямо або опосередковано технічної підтримки, посередницьких послуг, фінансування чи фінансової допомоги, або будь-яких інших послуг, пов’язаних з транспортуванням, у тому числі шляхом перевалки з судна на судно, до третіх країн сирої нафти та нафтопродуктів, вироблених у росії чи експортованих із неї.

Як зазначає експерт, у Євросоюзі хочуть, щоб ця частина нового, шостого пакету санкцій набула чинності вже на початку червня. Виходить, що, крім можливого ембарго російської нафти, санкції торкнуться послуг страхування.

Потавін підкреслив, що 95% договорів страхування відповідальності танкерів проводиться через Міжнародну групу асоціацій (клубів) взаємного страхування (International Group of Protection & Indemnity Clubs), яка зареєстрована в Лондоні та зобов’язана дотримуватися європейського законодавства.

На думку аналітика, страхування може реально підірвати зусилля Москви щодо збереження своїх морських перевезень нафти.

«Не тішить перспектива, що санкції вдарять і по власниках кораблів, які перевозять російську нафту, навіть якщо вони не належать до росії. Така ситуація може підняти ціни на енергоносії, оскільки нові обмеження призведуть до збоїв у постачанні вуглеводневої сировини з росії у всьому світі», — попереджає експерт.

На його думку, для того, щоб вирішити ситуацію, РФ доведеться звертатися до місцевих страхових компаній. «Без перестрахування страховику, який оформляє поліс для нафтового танкера, зазвичай потрібна державна гарантія для покриття потенційних зобов’язань, які можуть обчислюватися мільярдами доларів, що збільшує витрати продавця», – резюмував Потавін.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?