7 найбільших ТРЦ України, які постраждали від обстрілів російських окупантів (ФОТО, ВІДЕО)

14 травня 2022, 13:08Новини4543

Рівень пошкоджень ТРЦ різний – від знищення фасаду до повністю зруйнованих споруд, коли їх простіше збудувати знову, аніж відновлювати після обстрілів

  • Посилання скопійованоlink copied

За інформацією Української ради торгівельних центрів (УРТЦ), станом на 12 травня 2022 року в Україні від обстрілів російських військ постраждали 17 торгівельно-розважальних центрів загальною площею понад 900 000 кв. м.

Загальна сума збитків оцінюється в $315 млн. Крім того, 6 об’єктів, які за класифікацією не належать до торгових центрів через невелику площу, пошкоджені на $13,5 млн. За словами Максима Гаврюшина, керівника УРТЦ та операційного директора Budhouse Group, рівень пошкоджень різний – від знищення фасаду до повністю зруйнованих споруд, коли їх простіше збудувати знову, аніж відновлювати після обстрілів.

Нижче топ-10 ТРЦ, які постраждали від обстрілів російських окупантів з їх характеристикою, фотографіями/відео до і після обстрілів та усією доступною інформацією про пошкодження.

Fabrika, Херсон

ТРЦ почали бомбити ще 1 березня. Тоді у Херсон увійшли окупанти і почали обстрілювати житлові будинки. За ТРЦ – також була стрілянина.

Коли підрозділи ДСНС відправились гасити пожежу у ТРЦ, то ворожий БТР обстрілював їх автоцистерну. У підсумку, будівля ТРЦ вигоріла майже вщент, залишились обгорілі стіни та металеві конструкції. Також загорілась третя черга ТРЦ на площі 2000 кв. м.

Тепер ТРЦ просто не впізнати, оскільки він має вигляд занедбаного будинку. Зазначимо, що ТРЦ знаходиться на тимчасово окупованій території, тому інформація подається на дату публікації матеріалу.

Порт City, Маріуполь

Британське видання The Guardian опублікувало відеозапис з безпілотника, на якому можна побачити, що будівлю ТРЦ зруйновано практично повністю.

Nikolsky, Харків

9 березня окупанти завдали ударів по ТРЦ з реактивної системи залпового вогню «Смерч». Було пошкоджено купол ТРЦ з подальшим обвалом конструкцій та пожежою всередині. Але споруда встояла. На четвертому й технічному поверхах ТРЦ, а також на даху горіли конструктивні елементи та оздоблення.

Площа пожежі становила близько 100 кв. м. Пожежники чотири години гасили пожежу. Жертв та постраждалих не було.

Retroville, Київ

20 березня російська армія завдала потужного ракетного удару по ТРЦ. Внаслідок обстрілу, восьмеро людей загинуло, одну особу було поранено. На території паркінгу сталася пожежа, загорілись також два поверхи ТРЦ, будівлям і приміщенням було завдано значної шкоди. Зокрема, постраждали фасади з південно-східного боку ТРЦ, зруйновано один із восьми входів. Значно пошкоджений спортивний центр Sport Life, який розташований поруч.

Також пошкоджено оздоблення всередині приміщень і розбито багато вітрин. Суттєво постраждала офісна будівля. Вибухова хвиля виявилася настільки сильною, що шибки кількох розташованих неподалік багатоповерхівок також повибивало. Бренди та інший бізнес, який працював у ТРЦ, приблизно оцінює втрати у десятки мільйонів гривень. ТРЦ планують відновити.

Riviera, Одеса

9 травня внаслідок ракетного обстрілу, ТРЦ пошкоджений. Пожежу рятувальники погасили за три години. Постраждали троє людей, яких госпиталізували. Ракета пробила дах у задній частині ТРЦ. Максимальних руйнувань зазнали магазини Ашан і Decathlon, а також споруди генераторної і котельної.

Південний Буг, Миколаїв

Торговий центр постраждав одним з перших, коли 26 лютого російські війська обстрілювали Центральний проспект міста. Внаслідок цього, пошкоджені магазини на першому поверсі торгового центру (зокрема, Sinsay), сходи, вітрини, але цілісність будівлі не пошкоджена.

Джаз, Сєвєродонецьк

4 березня ТРЦ постраждав від обстрілу російської армії. У підсумку, частково зруйновано фасад будівлі. Інформації щодо постраждалих не було.

 

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Народні депутати запропонували нові, більш суворі механізми повернення громадян на територію України під час війни

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Вишкребок імперії терору – це той Карфаген, який має бути зруйнований. Хто такі ординці XXI століття – роздуми публіциста.

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Держава у разі воєнного конфлікту має обов'язок запровадити  відповідні механізми компенсації вартості знищеного майна, житла та землі

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Основні порушення права власності - це знищення майна, пошкодження, знецінення, недоступність майна для використання, додаткові витрати на еміграцію

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Вищезазначені додатки  містять книжки з неприхованою антиукраїнською пропагандою, проявами шовінізму та закликами до війни

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Слабке місце росії – це нафта. І доки не буде ембарго, росія матиме ресурси. Але є ще одне слабке місце...