В феврале налог на прибыль и дивиденды от госпредприятий обеспечили более трети доходов общего фонда госбюджета

6 марта 2024, 11:15Новости76

Цей матеріал також доступний українською

Кроме того, в феврале в общий фонд государственного бюджета поступило 31 млрд грн средств в виде международной помощи (грантов)

  • Ссылка скопированаlink copied

По оперативным данным Государственной казначейской службы, за февраль 2024 года в общий фонд государственного бюджета поступило 188,6 млрд. гривен.

Среди платежей, взимание которых контролируют налоговые и таможенные органы, основные поступления были получены за счет:

66,8 млрд грн – налога на прибыль и дивидендов от предприятий с государственной долей собственности
32,0 млрд грн – налог на добавленную стоимость из ввезенных на таможенную территорию Украины товаров;
15,9 млрд грн – налога на доходы физических лиц и военного сбора;
15,3 млрд грн – налога на добавленную стоимость с произведенных в Украине товаров (собранно 27,1 млрд, возмещено – 11,7 млрд грн);
12,6 млрд грн – акцизного налога;
3,7 млрд грн – рентная плата за пользование недрами;
3,3 млрд грн – ввозной и вывозной пошлины.

При этом другие платежи составили 8 млрд. грн. Кроме того, в феврале в общий фонд государственного бюджета поступило 31 млрд грн средств в виде международной помощи (грантов). Денежные средства поступили в рамках проектов Всемирного банка от Японии и Норвегии.

Виконання місячного розпису доходів Державною податковою службою становило 116,6% (+15,8 млрд грн), Державною митною службою – 93,1% (-2,9 млрд грн). Серед причин недовиконання митницею державного бюджету у лютому є блокування польськими мітингарями автомобільних шляхів під’їзду до пунктів пропуску на кордоні – держбюджет не отримав майже 8 млрд грн.

Загалом за підсумками лютого 2024 року, до загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 243,6 млрд грн податків, зборів та інших платежів.

Дані за січень-лютий 2024 року:

За оперативними даними Державної казначейської служби, за січень-лютий 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 304,6 млрд грн.

Серед платежів, справляння яких контролюють податкові та митні органи, отримано такі основні надходження:

  • 68,9 млрд грн – податку на додану вартість з ввезених на митну територію України товарів;
  • 68,7 млрд грн – податку на прибуток та дивідендів від підприємств з державною часткою власності
  • 50,4 млрд грн – податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів, з яких зібрано 72,0 млрд, відшкодовано – 21,5 млрд грн;
  • 28,9 млрд грн – податку на доходи фізичних осіб та військового збору;
  • 24,8 млрд грн – акцизного податку;
  • 7,9 млрд грн – ввізного та вивізного мита;
  • 7,2 млрд грн – рентної плати за користування надрами.

При цьому інші платежі становили 13,4 млрд грн. Окрім того, за січень-лютий до загального фонду державного бюджету надійшли кошти, отримані Україною у вигляді міжнародної допомоги (грантів) – 34,4 млрд грн. Кошти надійшли в рамках проектів Світового банку від Японії та Норвегії.

Виконання розпису доходів Державною податковою службою за січень-лютий становило 115,6% (+23,2 млрд грн), Державною митною службою – 110,2% (+8,0 млрд грн).

Надходження ЄСВ до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування у січні-лютому 2024 року склали 76,3 млрд грн, з яких 42,0 млрд грн надійшло у лютому.

У цілому, за підсумками січня-лютого 2024 року, до загального і спеціального фондів державного бюджету надійшло 397,9 млрд грн податків, зборів та інших платежів.

За оперативними даними Державної казначейської служби України, за січень-лютий 2024 року касові видатки державного бюджету становили 492,0 млрд грн, у тому числі загального фонду – 424,0 млрд гривень.

Фактичні державні запозичення до загального фонду державного бюджету за січень – лютий 2024 року становили 83,7 млрд грн.

Зокрема, від розміщення ОВДП на фінансування державного бюджету спрямовано 72,3 млрд грн, в тому числі в іноземній валюті 39,0 млрд грн (468,4 млн дол. США та 509,8 млн євро). При цьому, за рахунок випуску військових ОВДП залучено 58,6 млрд гривень.

Із зовнішніх джерел надійшло 11,4 млрд грн (або біля $300,2 млн), зокрема:

  • 11,3 млрд грн (297,0 млн дол. США) позики МБРР у рамках фінансування проекту «Інвестиції у соціальний захист задля підвищення охоплення, стійкості та ефективності» (INSPIRE)»;
  • 0,1 млрд грн (3,0 млн євро) позики МБРР у рамках проекту «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя».

При цьому платежі з погашення державного боргу за січень – лютий 2024 року склали 67,7 млрд грн (94,9% плану), платежі з обслуговування – 35,6 млрд грн (95,5 % плану). Залученні кошти від розміщень ОВДП за січень – лютий 2024 року дозволили повністю покрити потребу в коштах, необхідних для здійснення платежів з погашення ОВДП.

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Материалы по теме

Огляд ринків

Статьи • Война с Россией; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону