Усі учасники бойових дій отримають крісла та протези незалежно від встановлення інвалідності, – М.Лазебна

12 квітня 2022, 20:19Новини439

Не тільки військові, але й цивільні, які постраждали від військової агресії, будуть отримувати колесні крісла, протези та інші допоміжні засоби

  • Посилання скопійованоlink copied

Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що Уряд ухвалив розроблене Мінсоцполітики рішення, яке системно спрощує отримання допоміжних засобів реабілітації для людей, постраждалих внаслідок війни Росії проти України, як військовослужбовців Збройних сил України та інших військових формувань, так і добровольців територіальної оборони, і мирних громадян.

«У зв’язку із військовою агресією Російської Федерації проти нашої держави збільшилась кількість людей, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання, через які потребують технічних та інших засобів реабілітації: крісел колісних, протезів та інших допоміжних засобів.

Це люди, які отримали поранення під час служби у Збройних силах України, інших військових формуваннях або територіальній обороні, під час роботи або іншої діяльності, спрямованої на захист нашої країни, навіть просто через те, що жили в містах, які ворог бомбардував, обстрілював, у яких безпосередньо відбувались бойові дії, які були окуповані.

Частина цих людей втратила документи, необхідні для отримання засобів реабілітації, у декого знищені або пошкоджені нещодавно отримані засоби реабілітації, частина людей має травми, за яких необхідне невідкладне використання допоміжних засобів реабілітації, вони не можуть очікувати на встановлення інвалідності.

Для того, щоб надати необхідну допомогу цим людям і системно відповісти на виклики сьогодення, ми розробили комплексну постанову Уряду, яка розширює можливості для різних категорій людей отримання допоміжних засобів реабілітації і враховує норми нещодавно ухваленого народними депутатами Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення допоміжними засобами реабілітації осіб, постраждалих внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України», – прокоментувала Марина Лазебна.

Ухвалене рішення Уряду:

  • Розширює перелік осіб, які забезпечуються допоміжними засобами реабілітації, зокрема особами, які отримали поранення, контузію, каліцтво або захворювання під час служби, трудової та іншої діяльності, спрямованої на захист країни під час військової агресії Російської Федерації проти України, а також внаслідок проживання в районах проведення бойових дій або у районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим військовим нападам.
  • Надає можливість учасникам бойових дій та постраждалим від військової агресії Росії отримати допоміжні реабілітаційні засоби незалежно від встановлення інвалідності, за висновком військово-лікарських комісій або лікарсько-консультативних комісій закладів охорони здоров’я.
  • Забезпечує для осіб з інвалідністю, які перебували на території бойових дій, потребують реабілітаційних засобів але втратили документи, необхідні для їх отримання, можливість отримати їх без відповідних документів. Територіальні відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю перевірятимуть дані про особу з інвалідністю в Централізованому банку даних з проблем інвалідності, а за відсутності відомостей у банку даних сприятимуть в отриманні за місцем проживання або перебування необхідних документів.
  • Надає право на дострокову заміну засобів реабілітації людям, які проживали в районах проведення бойових дій під час військової агресії Російської Федерації проти України, за їх заявою на підставі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
  • Спрощує подання та розгляд документів, для протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності, виготовленими за новітніми технологіями та технологіями, які відсутні в Україні, та/або спеціальними виробами для занять спортом для військовослужбовців, добровольців сил територіальної оборони та інших осіб, які брали участь забезпеченні оборони України, захисті безпеки населення та інтересів держави, поранених під час бойових дій внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.
  • Розширює перелік підприємств, на яких люди можуть замовляти необхідні їм засоби реабілітації з урахуванням своїх потреб та медичних показань.
  • Надає учасникам бойових дій право отримувати грошову допомогу на придбання вкладишів із силіконової або гелевої композиції для кукс верхніх та нижніх кінцівок у разі протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, та/або спеціальними виробами для занять спортом.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”