Проекти та інновації

У майбутньому банківські відділення будуть без кас

21 травня 2021, 11:53Новини498

Этот материал также доступен на русском

Користувачі все частіше віддають перевагу дистанційним сервісам або обирають цифрові банки, в яких можна керувати всіма послугами самостійно.

  • Посилання скопійованоlink copied

Майбутнє банківських відділень — за відділеннями без кас. Таку думку висловив директор з розвитку бізнесу RENOME SMART Валерій Сіроштан у ході онлайн дискусії «Трансформація банківських відділень. Вікно в майбутнє», – повідомляє Мінфін.

Чому потрібні зімни?

За словами Валерія Сіроштана, користувачі все частіше віддають перевагу дистанційним сервісам або обирають цифрові банки, в яких можна керувати всіма послугами самостійно. Це, звісно, не значить, що готівка зникне, вона «житиме», але з нею потрібно буде працювати по-новому.

«Просто прибрати готівку не вийде, тому що грошова маса в Україні зростає. Тільки за минулий рік, згідно статистики НБУ, її обсяги збільшились на 26%. Крім того, зі зростанням інфраструктури онлайн/карткових платежів створення екосистеми швидких поповнень стало критично важливим», — зауважив експерт.

Варіанти вирішення питання

Насправді у банківських відділеннях, за словами директора з розвитку бізнесу RENOME SMART, є багато функціоналу, який можна спрощувати і дистанціювати від людей. До таких, зокрема, належать касові вузли. Їх цілком можна автоматизувати, замінивши низкою пристроїв, а саме:

  • Банкоматами. Це дозволяє за один раз проводити операції зняття та внесення готівкових коштів.
    Депозитним сейфом для внесення готівки у великих сумах;
  • Поштоматом, де клієнт зможе отримати або надати усю необхідну кореспонденцію;
  • Програмними продуктами, що дозволяють налаштувати безперебійну роботу пристроїв самообслуговування та інтеграцію з банкоматом.

50 відділень Приватбанку вже кешлес

Деякі банки вже сьогодні реалізують ідею відділень без кас. Як повідомив керівник дирекції з управління регіональною мережею Приватбанку Андрій Козловський, зараз у пілотному проєкті Приватбанку 50 відділень запущено у форматі кешлес.

«В існуючих відділеннях ми прибрали касові вузли, а працівників-касирів переформатували на продаж продуктів та послуг. Ми помітили, що у перші 1−3 місяці відбувається зниження потоку клієнтів. Але потім цей тренд вирівнюється, і ці відділення стають ще більш прибутковими», — розповів Андрій Козловський.

Крім того, в Приватбанку практикується ще один формат відділень.

«Є декілька відділень, у яких поруч з економістом — працівником банку стоїть машина, яка приймає і видає готівку. Це дозволяє клієнту, так би мовити, не встаючи зі стільця, отримати повний спектр банківських послуг, а не бігати від одного фахівця до другого», — запевнив представник Приватбанку.

За його словами, сьогодні дійсно відбувається трансформація в бік використання цифрових каналів. Але говорити про повну перевагу онлайну зарано.

«Близько 60% клієнтів Приватбанку використовують паралельно онлайн та офлайн канали. Вони відвідують відділення з тих чи інших причин, хоча 99% транзакцій і всіх банківських операцій можна зробити через додаток Приват24», — проінформував Андрій Козловський.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Після початку війни та запровадження воєнного стану законодавець змінив правове регулювання сфери кредитування

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Заява має подаватися до органу, яка у даний момент здійснює кримінальне провадження: під час досудового розслідування — до слідчого чи прокурора, а під час судового провадження —…

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Законодавство передбачають більш ніж достатню кількість важелів та ефективних правових інструментів, якими може скористатися кредитор при здійснені захисту своїх майнових прав

Фінансові компанії

Статті • Стягнення боргiв
Як буде змінюватися ринок NPL в 2021 році, і чому одним з його драйверів стане продаж кредитних портфелів держбанків.