Особливості проведення аукціонів з продовження договору оренди

20 сентября 2021, 10:58
16011 минута читать

Цей матеріал також доступний українською

Перевагу має той учасник, який зареєстрував найвищу цінову пропозицію, адже він робитиме хід останнім, коли ціни конкурентів вже відомі

  • Ссылка скопированаlink copied

У цій статті хочу Вам детально розповісти про переважне право орендаря на продовження договору оренди.

Отже, у разі, якщо об’єкт перебуває в оренді, чинний орендар має переважне право на продовження такого договору, але за вищою ціною. Приєднатися до торгів мають право всі бажаючи, але остаточне рішення, в будь-якому випадку, приймає чинний орендар. Якщо він погодиться укласти угоду за найвищою ціною аукціону, то автоматично стає переможцем і пролонгує договір. Якщо ж такий учасник не погодиться з такою ціною, він втратить своє пріоритетне право, а орендодавець, у свою чергу, зможе укласти новий договір з переможцем торгів.

Нюанси аукціону з оренди для чинного орендаря

При підготовці до аукціону, чинному орендарю важливо отримати статус учасника з переважним правом.

Зауважу, що система надає можливість його отримати, якщо ідентифікаційний код учасника, вказаний в умовах тендеру, збігається з кодом учасника, що зазначений в особистому кабінеті.

Тобто, Вам треба ще до початку торгів переконатися в наявності такого статусу. Майте на увазі, якщо цього не зробити, у Вас не буде можливості скористатися своїм пріоритетним правом у ході проведення аукціону.

Як і зазвичай, аукціон складається з 3-х етапів. Різниця полягає лише в тому, що тут є останній додатковий етап для чинного орендаря. А саме, протягом 3-х хвилин чинний орендар може погодитись або відмовитись від найвищої цінової пропозиції.

Рекомендую не раніше, ніж за 15 хвилин до початку торгів, увійти в особистий кабінет (авторизуватися), перейти на заявку аукціону, там у Вас з’явиться «посилання для участі». Після цього перед Вами з’явиться модуль аукціону, де необхідно погодитись з умовами його проведення.

Зверніть увагу, поряд з Вашою пропозицією має бути позначка «переважне право». Якщо Ви не чинний орендар, отримати такий статус немає можливості. Тож берете участь у торгах на загальних підставах.

Нагадую, що в одному браузері дозволяється відкривати лише один аукціон. В іншому випадку, аукціони можуть відображатися некоректно. Тому, якщо одночасно берете участь у різних аукціонах, робіть це у різних браузерах (наприклад, один в Chrome, а інший в Opera).

Проведення аукціону з оренди

Знизу сторінки відображається відлік часу до Вашого аукціону.

Коли торги розпочнуться, буде також показуватися, скільки часу залишилось до Вашого раунду. Зліва зазначено час, коли почнеться етап для прийняття рішення чинним орендарем.

На початку торгів розкривається інформація про кількість зареєстрованих учасників, їхні цінові пропозиції за рейтингом від найнижчої до найвищої. Номери учасників залежать від моменту реєстрації закритої цінової пропозиції. На хід торгів вони ніяк не впливають. Дізнатися найменування учасників можна буде лише після завершення аукціону.

Для ознайомлення зі стартовими ставками конкурентів надається 5 хвилин. Протягом цього періоду слід проаналізувати та визначити свою стратегію на торгах.

Чинний орендар має зробити один мінімальний крок. Це може бути як закрита цінова пропозиція, так і крок, зареєстрований у ході аукціону.

Піднімати ціну чинному орендарю в подальшому не рекомендую. Просто зробіть один крок і очікуйте раунду переважного права.

Етапи та цінові пропозиції

Якщо Ви потенційно новий орендар та бажаєте конкурувати за лот, треба робити ставки на аукціоні. Першим робить ставку учасник з найнижчою ціновою пропозицією і далі по рейтингу. У кожного учасника на це є три хвилини в кожному раунді. Якщо ви не зробили крок, ціна залишається такою ж, як і у попередньому раунді.

Щоб зробити нову ставку, до попередньої ціни необхідно щонайменше додати мінімальний крок аукціону (він становить 1% від стартової ціни). Аби перемогти, ставка має бути якомога вище. Верхній поріг для ставок у системі відсутній.

Перевагу має той учасник, який зареєстрував найвищу цінову пропозицію, адже він робитиме хід останнім, коли ціни конкурентів вже відомі.

Рейтинг учасників оновлюється після кожного раунду. Всі вони проходять за однаковими умовами. Перерва між раундами складає 3 (три) хвилини. Після закінчення третього раунду визначається найвища ставка.

Після цього розпочинається етап чинного орендаря. У чинного орендаря лише 3 хвилини, аби погодитися із запропонованою ціною чи відмовитися від неї. Якщо відмовитись чи нічого не натискати, через 3 хвилини система запропонує наступну в рейтингу цінову пропозицією.

Переможцем у такому випадку стає інший учасник. Але якщо він відмовляється від укладання угоди, черга знову перейде до чинного орендаря.

Переможець генерується системою автоматично, після чого вже генерується протокол для підписання.

Все – аукціон завершено.

Довідково. Ми в «ТБ Європейська» надаємо всебічну підтримку учасникам аукціонів, які приймають участь у торгах на нашому акредитованому майданчику https://torgi.tbe-birzha.com.ua/procedures/index Тож, у разі виникнення питань щодо участі в аукціонах з оренди, переважного права чинного орендаря, прошу – звертайтеся за телефоном +38 (067) 906-479-8

Автор: Євгенія Василенко, директор ТОВ «ТБ Європейська»

Редакция Борг.Експерт может не разделять позицию авторов. Ответственность за содержание
материалов в разделе «Мнения экспертов» возлагается на авторов текстов.

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби