Іпотека виходить із “коми”: кредитів до 10% річних отримали дві тисячі українців

11 березня 2021, 12:11Новини374

Этот материал также доступен на русском

Іпотека нарешті виходить із багаторічної коми, в якій знаходилася, і починає набирати обертів.

  • Посилання скопійованоlink copied

Іпотека нарешті виходить із багаторічної коми, вважає виконавча директорка Незалежної асоціації банків України Олена Коробкова.

Про це вона розповіла під час круглого столу «Іпотека у 2021 році: як нова держпрограма вплине на розвиток іпотечного кредитування», – повідомляє finclub.

«Знаковим моментом для ринку іпотеки став липень 2020 року, коли три державні та два комерційні банки запропонували ставки до 10% річних. До березня 2021 року банки – учасники цього пілоту отримали 45 тис. заявок на іпотеку. Із цих заявок майже 2 тис. укладено на суму 1,6 млрд грн», – зазначила Олена Коробкова.

Заступниця директора департаменту роздрібних клієнтів Кредобанку Ольга Муха стверджує, що «з липня у них суттєво збільшилася видача кредитів».

Олена Коробкова впевнена, що «іпотека нарешті виходить із багаторічної коми, в якій знаходилася, і починає набирати обертів».

«На тлі суцільного застою минулих років динаміка є помітною та позитивною. Основою для цього стало рекордне зниження процентних ставок минулого року: за перші дев’ять місяців 2020-го індекс UIRD втратив майже 7 процентних пунктів і закріпився в діапазоні 8-9% річних. Зниження вартості ресурсів дозволило банкам знижувати вартість кредитів, що дало імпульс для відновлення іпотечного кредитування», – розповіла Олена Коробкова.

Заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн вважає, що ставки далі будуть знижуватися, але це не ключовий фактор. «Ключовий фактор для росту іпотеки – це зростання реальних доходів громадян, щоб у нас було більше середнього класу, щоб клієнти мали змогу сплачувати іпотеку», – розповів Антон Тютюн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону