За кордономОгляд ЗМІ

Глава ФРС сигналізує про подальше посилення монетарної політики

29 серпня 2022, 10:43Новини264

Этот материал также доступен на русском

Падіння індексу Dow Jones Industrial Average перевищило 1000 пунктів і було максимальним у відсотковому вираженні із 18 травня. S&P 500 і Nasdaq Composite показали різке зниження з червня.

  • Посилання скопійованоlink copied

Фондові індекси США різко знизилися в п`ятницю на заявах голови Федеральної резервної системи (ФРС) Джерома Пауелла, який підтвердив рішучість американського ЦБ продовжувати посилення грошово-кредитної політики, щоб узяти під контроль інфляцію, пише “Інтерфакс-Україна”.

Падіння індексу Dow Jones Industrial Average перевищило 1000 пунктів і було максимальним у відсотковому вираженні із 18 травня. S&P 500 і Nasdaq Composite показали різке зниження з червня.

Заяви Пауелла, який виступав на щорічному економічному симпозіумі в Джексон-Хоулі, були більш “яструбиними”, ніж очікували учасники ринку, зазначає Market Watch. Пауелл постарався зруйнувати будь-які надії інвесторів на те, що подальше посилення політики Федрезерву буде менш агресивним, заявивши, що відновлення цінової стабільності потребує жорстких дій від ФРС.

“Ми цілеспрямовано рухаємо нашу політику до стану, коли вона серйозно обмежуватиме економічну активність”, – сказав Пауелл.

“Підвищення ставок, уповільнення економічного зростання та ослаблення ринку праці стримають інфляцію, але також і завдадуть деякого болю домогосподарствам і бізнесу. Це сумна ціна зниження інфляції. Однак нездатність відновити цінову стабільність означатиме ще більший біль”, – заявив він.

“Трейдери чекали від Пауелла жорстких заяв, але почувши саме їх відреагували негативно, – зазначає інвестиційний стратег State Street Global Advisors Майкл Ерон, слова якого наводить Dow Jones. – Таке відчуття, що вони наївно сподівалися на можливість зміни думки Пауелла, а він замість цього посилив риторику”.

“Ключовий висновок із промови Пауелла – це те, що він зачинив двері для ідеї про можливість розвороту політики ФРС у короткостроковій перспективі”, – каже аналітик BNY Mellon Investment Management Джейк Джоллі.

Статдані, опубліковані у п`ятницю, показали слабші, ніж очікувалося, темпи підвищення як витрат, так і доходів американців у липні за деякого послаблення інфляції.

Витрати населення США минулого місяця зросли на 0,1% порівняно з червнем, доходи зросли на 0,2%, повідомило міністерство торгівлі країни. Експерти, опитані агентством Bloomberg, у середньому прогнозували підвищення першого показника на 0,5%, другого – на 0,6%.

Індекс споживчих цін (індекс PCE) у липні опустився на 0,1% щодо попереднього місяця, а його зростання у річному вираженні сповільнилося до 6,3% із 6,8%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?