За кордоном

ФРС США планує і надалі підвищувати ключову ставку

18 травня 2022, 13:38Новини284

Этот материал также доступен на русском

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл підкреслив свою рішучість знизити інфляцію та заявив, що підтримає підвищення процентних ставок, поки ціни не почнуть падати до здорового рівня

  • Посилання скопійованоlink copied

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл підкреслив свою рішучість знизити інфляцію та заявив, що підтримає підвищення процентних ставок, поки ціни не почнуть падати до здорового рівня, – повідомляє Фінансовий клуб.

«Якщо це передбачає перехід за загальноприйнятий рівень нейтральності, ми без вагань це зробимо. Ми будемо йти до тих пір, поки не відчуємо, що знаходимося в такому місці, де можна сказати, що фінансові умови в належні, а інфляція падає», — сказав лідер центрального банку.

За його словами, Федеральний комітет з операцій на відкритому ринку ФРС підтримує ідею підвищення ставки на 50 базисних пунктів на наступних засіданнях.

Він також повторив про свій намір наблизити інфляцію до цілі ФРС у 2%, і попередив, що це може бути нелегко. Ціною може стати зростання рівня безробіття до 3,6%, що трохи вище рівня кінця 1960-х років.

Нагадаємо, раніше Федеральна резервна система США рекордно підняла ключову ставку на 0,5 в.п. до діапазону 0,75-1%. Це найбільше значення для неї з 2000-го року.

ФРС зробила це, аби стримати рекордну інфляцію, яка у березні прискорилася до 8,5%, найвищого показника за 40 років. За місяць ціни зросли на 1,2%. Причиною різкого стрибка стала війна росії в Україні. Адже санкції порушили поставки російських енергоресурсів на світовий ринок.

Вже після заходів ФРС, інфляція трохи знизилася до 8,3%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону