За кордоном

ФРС США підвищила базову ставку на 0,75 в.п. — найбільш різкий крок за майже 30 років

16 червня 2022, 10:45Новини430

Этот материал также доступен на русском

Востаннє так різко ставку підвищували у листопаді 1994 року, коли головою ФРС ще був Алан Грінспен. На рівні 1,5-1,75% ставки були, коли почалася пандемія, і ФРС довелося швидко знижувати ставку

  • Посилання скопійованоlink copied

Федеральний комітет з операцій на відкритому ринку ФРС США вирішив підвищити діапазон базової ставки (відсоток, під який комерційні банки в США кредитують один одного на короткий термін) на 75 базисних пунктів до 1,5-1,75% річних, – повідомляє БЦ.

Востаннє так різко ставку підвищували у листопаді 1994 року, коли головою ФРС ще був Алан Грінспен. На рівні 1,5-1,75% ставки були, коли почалася пандемія, і ФРС довелося швидко знижувати ставку до нульових значень для стимулювання економіки.

Підвищення ставки на 75 базисних пунктів прогнозували Goldman Sachs, JPMorgan Chase і Barclays, а виходячи з котирувань ф’ючерсів на відсоткову ставку, ймовірність саме такого підвищення напередодні оцінювалася в 97%.

На користь цього рішення говорила статистика інфляції — за підсумками травня зростання споживчих цін у США в річному вираженні склало 8,6% (+0,3 п.п. порівняно і з квітневими даними, і з очікуваннями ринку). Темп зростання цін продовжує триматися на максимум за останні 40 років.

Червневий індекс споживчих настроїв Університету Мічигана, один із показників, на які орієнтується ринок при прогнозуванні політики ФРС, знизився з травневих 58,4 до 50,2 пунктів — це найпесимістичніші настрої споживачів з початку розрахунку індексу 1952 року.

Інфляційні очікування, згідно з дослідженням університету, склали 3,3% у найближчі п’ять років – максимальний показник з 2008 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону