Зверніть увагу

До 30 тисяч гривень за одну монету: як продати старі копійки України

27 травня 2024, 12:12Новини68

Этот материал также доступен на русском

Найпопулярніший і перевірений багатьма нумізматами спосіб, де продати старі копійки і монети України, – це прийти на аукціон або знайти в інтернеті колекціонера, здатного гідно оцінити ваш “скарб”

  • Посилання скопійованоlink copied

Колекціонери кажуть, що існує кілька видів монет, які можна вигідно продати. Ціна таких виробів висока через їхній обмежений тираж – продати українські копійки, які були викарбувані в малій кількості, можна досить дорого.

Які монети України можна продати за 20-30 тисяч

Перше, чим цікавляться люди, які хочуть продати монети України – 1992-го року монета номіналом у 2 копійки. За неї можуть “викласти” від 17 000 до 30 000 гривень залежно від стану монети і стану штампа.

Згідно з даними ресурсу Монетки-ягідки, 2 копійки так і не пустили в обіг через помилку в ескізах (на монеті виявився занадто вузький вінок). Існує думка, що в якості проби було виготовлено близько 20-30 шт таких монет.

Друга за цінністю монета – 1 гривня 1992 року жовтого кольору. Її вартість може варіюватися від 10 000 до 20 000 гривень. Ця монета була пробною, її карбували під час налаштування обладнання. Ба більше – перша 1 гривня 1992 року була без напису, але знайти такий екземпляр практично неможливо.

Які монети можна продати в Україні ще

Існує кілька варіантів, які копійки можна продати за менш значну суму, але теж здатну вплинути на стан вашого гаманця. Наприклад, 25 копійок 1992 року – цінний екземпляр, але не завжди він має високу ціну – у рідкісної копійки середній зуб тризуба з потовщенням у верхній частині, одиниця дати з хвостиком і великі ягоди, гроно №2 має форму прямокутного трикутника. Якщо ви захочете продати монети України – ціна на 25 копійок 1992 року може доходити до 20 000 гривень.

Ще однією рідкісною монетою вважається 5 копійок 1992 року, але тільки з великою насічкою. Її вартість буде близько 4000-6000 гривень. Усі інші варіації з дрібними насічками не є цінними – знайти на них покупця буде важко.

Де можна продати копійки та монети

Найпопулярніший і перевірений багатьма нумізматами спосіб, де продати старі копійки і монети України, – це прийти на аукціон або знайти в інтернеті колекціонера, здатного гідно оцінити ваш “скарб” і заплатити справедливу ціну. Також можна використовувати торговельний майданчик (такий як OLX) або сходити на барахолку, але, по-перше, такий метод часто загрожує нечесною угодою, а по-друге, навряд чи там можна знайти справді обізнаних людей.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?