Відновлення вебсторінки повідомлень про справи про банкрутство: ніхто нікуди не поспішає…

Глушко Сергій
28 января 2022, 15:20
114902 минуты читать

Цей матеріал також доступний українською

Процес виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, стає проблемним

  • Ссылка скопированаlink copied

Після хакерської атаки у ніч з 13 на 14 січня на низку урядових сайтів, у тому числі й на офіційний веб-портал «Судова влада України», ряд електронних судових сервісів перестав працювати. Зокрема, на сторінці, де оприлюднюються відомості про справи про банкрутство, зникли розміщені там оголошення про відкриття проваджень у справі про банкрутство, а нові оголошення взагалі не з’являються.

Скріншот з сайту ВГСУ (станом на 28.01.2022)

Ще 14 січня голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь повідомив, що від кібератаки постраждали 22 сайти органів державної влади, з яких шість зазнали «значної шкоди», а ще сімдесят сайтів відключили за вказівкою Держспецзв’язку та Служби безпеки України. Також він пообіцяв, що інфраструктуру буде відновлено протягом трьох днів, і що під час хакерської атаки «чутлива інформація втрачена не була».

Минуло два тижні.

На кожній сторінці веб-порталу «Судова влада України» висить повідомлення: «У зв’язку проведенням технічних робіт окремі функціональні можливості сайту можуть працювати в обмеженому режимі». Сторінка колишнього Вищого господарського суду України, яку продовжують використовувати для оголошень про відкриті провадження у справах про банкрутство господарські суди, також порожня.

Серед представників професійної спільноти арбітражних керуючих починається, м’яко кажучи, «легке хвилювання». Адже технічна проблема на сайті створює ще більші проблеми для процедур банкрутства.

Частина 9 Стаття 39 Кодексу України з питань банкрутства чітко встановлює: «З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, на офіційному веб-порталі судової влади України не пізніше наступного дня з дня постановлення ухвали суду про відкриття провадження у справі господарський суд оприлюднює повідомлення про відкриття провадження у справі боржника (офіційне оприлюднення)».

Крім того, у частині 1 статті 45 КУзПБ зазначено: «Конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов’язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство».

Таким чином, кожна справа про банкрутство втратила практично половину від відведеного законодавством терміну для виявлення можливих кредиторів.

Після звернення редакції до Державної судової адміністрації та адміністратора електронних судових сервісів ДП «Інформаційні судові системи», була названа дата відновлення сторінки – опівдні 28 січня. Не сталося.

Доведеться повірити експертам, які стверджують, що у державних ІТ-службах немає фахівців, бюджетів, а головне – бажання щось покращувати.

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Арбітражна практика

Статьи • Взыскание долгов
Важливо довести, що знищення або пошкодження об’єкту відбулось внаслідок збройної агресії рф

Арбітражна практика

Статьи • Взыскание долгов
У 2021 році динаміка практики щодо притягнення до солідарної відповідальності зросла до 10 справ, а у 2022 – вже до 17

Арбітражна практика

Статьи • Взыскание долгов
Зобов'язання з утримання дитини, закріплені в договорах, укладених до введення воєнного стану, так само залишаються чинними та обов'язковими до виконання

Арбітражна практика

Статьи • Взыскание долгов
В першу чергу керівник повинен оцінити стан свого підприємства – провести інвентаризацію та аналіз фінансово-господарської діяльності

Арбітражна практика

Статьи • Взыскание долгов
Ліквідатори "Богдан Моторс" передали автівки Збройним Силам України

Арбітражна практика

Статьи • Взыскание долгов
Письмові запити, паперові форми відповідей та біганина продовжують бути основними складовими процесу розшуку прихованих активів недобросовісних боржників