Олена Фонова: Щоб обліковувати час АК, треба спочатку встановити вартість 1-ї години його роботи

Глушко Сергій
4 октября 2021, 16:31
105142 минуты читать

Цей матеріал також доступний українською

Взагалі складно уявити фіксацію всіх дій арбітражного керуючого та переклад їх на витрати часу

  • Ссылка скопированаlink copied

Видання «Борг.Експерт» продовжує цікавитися думкою суддів господарської юрисдикції щодо врахування фактичного обсягу часу, витраченого арбітражним керуючим на виконання обов’язків у справі про банкрутство (неплатоспроможність), при затвердженні судом звітів арбітражного керуючого про нарахування і виплату йому грошової винагороди.

Нагадаємо, що таку норму народні депутати запропонували ввести до частини 6 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства, в межах законопроекту №4409, який Верховною Радою України готується до другого читання.

Олена Фонова

На запитання нашого видання відповідає суддя Господарського суду Луганської області, кандидат юридичних наук Олена Фонова.

Чи сприятиме, на Ваш погляд, врахування фактичного часу, витраченого арбітражним керуючим на виконання обов’язків, вирішенню питання гарантованої виплати основної винагороди арбітражного керуючого?

Ні. КУзПБ передбачає, що кредитори можуть створювати фонд для авансування грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Але норми, яка б зобов’язувала комітет кредиторів, у разі погодження розміру винагороди арбітражного керуючого, обов’язково її виплачувати, Кодекс не містить. Фактично, запропонованою правкою змінюється тільки порядок формування суми винагороди та її доведення.

Чи зобов’язуватиме це кредитора платити арбітражному керуючому, якщо у боржника не буде виявлено жодних активів, а арбітражний керуючий виконав все можливе з їх пошуку?

Такого обов’язку, разом з обов’язком арбітражного керуючого звітувати про фактично здійснені дії, депутати не передбачили.

Я не розумію логіки цієї правки. Якщо комітет кредиторів погодив звіт арбітражного керуючого щодо його винагороди з конкретною сумою, то навіщо їм чи суду перелік фактичних дій арбітражного керуючого та їх результативність? Суд і так їх розуміє.

Щодо документування фактичного обсягу часу, то знову ж таки, хто встановив, скільки коштує одна година роботи арбітражного керуючого? Що це дасть без вартості години?

Крім того, яким чином автори правки собі уявляють фіксацію всіх дій арбітражного керуючого та переклад їх на витрати часу? І як суд буде це оцінювати?

Наприклад, відправка поштової кореспонденції включає в себе, в тому числі, прибуття на пошту. Хтось ходить швидше, хтось навпаки, а хтось їде на електросамокаті. У одного арбітражного керуючого пункт поштового зв’язку знаходиться на суттєвий відстані, у іншого – поряд. Це впливає на кількість витраченого часу. Отже, показники в межах однієї дії у різних арбітражних керуючих будуть завжди різні. Таких прикладів можна навести дуже багато.

І що, це все повинен досліджувати суд? Проводити слідство, фактично? Впевнена, що ні. Я не знаю, чи автори правки бачили коли-небудь звіт арбітражного керуючого по великому підприємству. А я бачила, сторінок на 100-200. Його скласти – це скільки часу потрібно? А до цього зібрати всю інформацію. Відповідь очевидна.

Чи спростить зазначена правка роботу суддів при дослідженні питання щодо виплати основної винагороди арбітражного керуючого?

Впевнена, що ні. Це додаткові підстави для оцінки, для незгоди з такою оцінкою та її оскарження. Розміри основної та додаткової винагороди чітко встановлені статтею 30 КУзПБ. Однак, якщо додатково досліджувати види вчинених дій та часу на їх вчинення, а потім ще й результативність вчинення кожної дії, у судді просто не вистачить часу на саму справу.

Дій, які арбітражний керуючий вчиняє під час виконання своїх обов’язків дуже багато, докази на їх підтвердження можуть займати томи справи. Крім того, незрозуміло, як це дослідження має впливати на розміри основної та додаткової винагороди.

То чи спростить це роботу суду – точно ні. Скоріше, значно ускладнить.

Матеріал підготував Сергій Глушко

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Законодавство

Статьи • Власть и люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статьи • Власть и люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статьи • Власть и люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статьи • Власть и люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статьи • Власть и люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статьи • Власть и люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі