«Я тебе ставив, я тебе і зніму!» Або як у КНУБА ухвалюються рішення?

Козлов Сергей
18 октября 2023, 19:08
16313 минуты читать

Цей матеріал також доступний українською

Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

  • Ссылка скопированаlink copied

Інститут інноваційної освіти є відокремленим структурним підрозділом Київського національного університету будівництва і архітектури, який випускає професійних інженерів, дизайнерів, менеджерів, економістів.

У 2021 році директором Інституту інноваційної освіти став кандидат технічних наук, випускник Київського національного університету будівництва і архітектури Петроченко Олексій Вячеславович.

Петроченко Олексій

З приходом на цю посаду йому вдалося зґуртувати навколо себе міцний колектив, налагодити системну роботу, збільшити кількість студентів та абітурієнтів та тим самим створити навколо себе відчутну конкуренцію з боку університету. Також, Олексію Петроченку вдалося забезпечити та налагодити керування Інститутом з початком повномасштабної війни.

Відтак, університет, який і до того мав 3 форми навчання: денну, заочну та дистанійну, легко підлаштувався під нові реалії.

Сам Олексій Вячеславович починаючи з 24-го лютого брав активну участь у боях за Київщину та витісняв окупантів з рідного міста. Але окрім війни за власний дім, відтепер О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду.

5 жовтня 2023 року у Київському національному університеті будівництва та архітектури відбулася Вчена Рада, на якій було безпідставно прийняте рішення про відсторонення від роботи директора Відокремленого структурного підрозділу Інституту інноваційної освіти Олексія Петроченка.

Цією ж датою був виданий Наказ, з яким із невідомих причин не ознайомили О.Петроченка. Вже наступного дня до директора завітала перевірка з КНУБА, хоча після перевірки МОН України з того ж питання, проведеної до цього, було підтверджено відсутність порушень з боку Інституту. Відтак, виходить, що людину безпідставно звільнили від виконання обовʼязків за займаною посадою, і при цьому не вважали за необхідне ознайомити її з цим.

Всередині колективу створилась неабияка напруга та поставлено під загрозу проведення навчального процесу.

Чому так могло статися, на жаль, з’ясувати так і не вдалося, адже на всі питання та прохання щодо роз’яснення, керівництво Київського національного університету будівництва і архітектури реагує гостро.

Куліков Петро

Нинішнім ректором Київського національного університету будівництва і архітектури є доктор економічних наук Куліков Петро Мусійович, першим проректором, доктор технічних наук Чернишов Денис Олегович, а проректором з навчальної роботи та комплексного розвитку Хоменко Олександр Михайлович.

Варто зауважити, що нині у Петра Мусійовича завершується термін перебування на посаді, і хто її обійме після нього ще не відомо.

09.10.2023 директор КНУБА разом із проректором з навчальної роботи та комплексного розвитку ініціювали зібрання, на яке викликали Олексія Петроченка.

Безпідставно відстороненого із посади директора та практично позбавленого права голосу – підтримали студенти, які теж глибоко занепокоєні тим, що відбувається всередині їх альма-матер. Такий крок викликав гнів у керівника університету, і він почав наполягати на тому, щоби всі присутні негайно покинули приміщення.

— Ви розвели тут незрозуміло що, та перейшли всі червоні лінії, всі питання по тобі вирішено – відтепер йди до Чернишова Дениса Олеговича. Де ти, де колектив. Ти (до Олексія) розпочав вести компанію, яку затіяв, щоб відсторонити Дениса. Ти знаєш моє відношення до тебе: “Я тебе ставив, я тебе і зніму! Я заявляю колективу — Петроченко, до вас ніякого відношення не має!”, — з такої промови розпочав зустріч Петро Мусійович.

На засіданні, ініційованому Петром Мусійовичем, не було озвучено жодних роз’яснень стосовно того, чому звільнений Олексій Петроченко та як відтепер відбуватиметься комунікація та навчальний процес у стінах університету.

— Значить безпідставно тебе відсторонили, ну і відсторонили. Завтра все це питання закриється, — сказав Хоменко.

Також, під час засідання були озвучені репліки та погрози на адресу колективу та студентів, які підтримують О. Петроченка.

— Хто ти? Студент? Ну, тоді студент вчися та не втручайся в адміністративні процеси, — підсумував Петро Мусійович.

– Поки… вчишся – додав Хоменко О.М., проректор КНУБА.

Зіштовхнувшись із небувалим свавіллям та з відсутністю аргументації з боку керівництва, колектив Інституту інноваційної освіти написав відкритий лист до Міністра освіти і науки України Лісового Оксена Васильовича з прохання розібратися та допомогти у незрозумілій ситуації, яка нині склалася.

Редакція ІА “Борг.Експерт” звернулась з запитом до МОН з приводу ситуації, що склалась, і буде надалі слідкувати за розвитком подій.

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Розслідування

Статьи • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статьи • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Расследования

Статьи • БОРГ-review
Как известно, сейчас в Украине существует несколько нормативных актов и процедур санкций, конфискации и национализации имущества агрессора

Розслідування

Статьи • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статьи • Война с Россией; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статьи • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору