Проекти та інновації

Капітальний “ремонт” страхового ринку: що передбачає проєкт №5315

18 червня 2021, 09:19Новини309

На страховому ринку мають працювати прозорі ефективні компанії, які не наражають своїх клієнтів на ризики невиплати відшкодування

  • Посилання скопійованоlink copied

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №5315 “Про страхування”.

Коментар НБУ:

Проєкт закону “Про страхування” – не про зміну декорацій. Він про капітальний ремонт системи регулювання та нагляду на страховому ринку. Щоб в Україні з’явився фундамент для роботи платоспроможного, стійкого, конкурентного ринку страхування із належним захистом прав споживачів цих послуг.

Отже, що пропонує проєкт закону.

Нові підходи до ліцензування страховиків

Нове регулювання планує перейти від ліцензування окремих видів страхування до ліцензування за класами. Фактично страховик буде отримувати лише одну ліцензію із класами на страхування різних ризиків. Так, ліцензії стануть гнучкішим інструментом: компанії зможуть додавати додаткові класи страхування, або навпаки – звужувати обсяг власної ліцензії без зайвих операційних витрат.

Посилені вимоги до забезпечення платоспроможності страховиків

Проєкт закону пропонує диференційований підхід до оцінки платоспроможності компаній залежно від їхніх обсягів діяльності та ризиковості операцій, а також від класів страхування, за якими здійснюється діяльність.

Нові вимоги до умов провадження діяльності страховиків

Йдеться про прозору структуру власників, бездоганну ділову репутацію, задовільний фінансовий стан, прозорі джерела походження коштів, належну організацію системи управління.

Кінцевий пункт призначення – на страховому ринку мають працювати прозорі ефективні компанії, які не наражають своїх клієнтів на ризики невиплати відшкодування.

Правила для страхових посередників

Посередники виконують важливу роль, адже є ключовою ланкою між споживачем та страховою компанією. Тому мають бути чіткі прозорі правила і їхньої роботи: обов’язкова реєстрація, професійні та кваліфікаційні вимоги, обов’язки щодо розкриття всієї необхідної інформації клієнтам тощо.

Запобіжники втечі страховиків з ринку “по-англійськи”

Уперше в українському законодавстві з’явиться чітка процедура виходу компаній з ринку як у добровільному, так і примусовому порядку. Будуть встановлені цивілізовані правила передачі страхового портфеля. Це захистить споживачів страхових послуг, забезпечивши максимально можливий обсяг виконання зобов’язань перед ними з боку страхових компаній.

Що важливо змінити до другого читання?

Сьогодні проєкт закону залишає страховикам можливість працювати як товариствам з додатковою відповідальністю. На думку Національного банку як регулятора ринку, така організаційно-правова форма має низку недоліків перед акціонерними товариствами. Як для повноцінного нагляду, а значить – захищеності клієнтів, так і для уникнення регуляторного арбітражу на страховому ринку в Україні критично важливо встановити для страховиків єдину організаційно-правову форму – лише акціонерні товариства”

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі