Робоча група з питань банкрутства: новий формат, нові плани

23 декабря 2021, 13:42
14552 минуты читать

Цей матеріал також доступний українською

Робоча група була і залишається максимально відкритою до усіх пропозицій та форм співпраці

  • Ссылка скопированаlink copied

Під час останнього у 2021 році засідання Робочої групи з питань банкрутства (22 грудня) традиційно підвели підсумки року та окреслили плани на майбутнє.

Всього цьогоріч провели 11 засідань. Перше було установчим, на якому затвердили поділ РГ на підгрупи та перелік тем для цих підгруп. Потім активно обговорювали законопроекти 4409, 4420, 5010, 5739.

Головним напрацюванням року мав стати саме законопроект 4409, але цього року його так і не прийняли. 14.12.2021 його направили на повторне друге читання. Його подальша доля під питанням.

Тому відтепер прийняли рішення не обговорювати пропозиції до вже існуючих законопроектів, а розробляти власні. І вже потім, коли проект буде узгоджений між усіма стейкхолдерами – передавати на реєстрацію. Такий формат співпраці має стати більш ефективним.

Крім того, за результатами роботи підгрупи Георгія Григоряна «Банкрутство фізичних осіб: процесуальні аспекти» був напрацьований та зареєстрований законопроект 5739 від 07.07.2021 «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо відновлення платоспроможності фізичної особи)». Висновку ГНЕУ ще немає, але є позитивні висновки бюджетного комітету (може набирати чинності у термін, визначений авторами законопроекту) та Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу (потребує доопрацювання з метою врахування деяких положень Регламенту 2015/848).

На засіданні РГ щодо обговорення доцільності запровадження у КУзПБ інституту мирової угоди була представлена концепція мирової угоди, напрацьована підгрупою. Враховуючи відсутність одностайності щодо доцільності повернення мирової угоди у процедуру банкрутства, обговорення цього питання переноситься на наступний рік.

Ще один важливий напрям, яким буде опікуватись Робоча група, це зняття різного роду мораторіїв. Питання має декілька рівнів проблеми як юридичного, так і економічного характеру. Одночасно скасувати усі мораторії неможливо, але позбавлятись від них потрібно. Саме в цьому векторі розглядатиметься питання запровадження спрощеного банкрутства.

До речі, учасники РГ дійшли висновку, що наша експертна підтримка може бути корисною не тільки при розробці законопроектів, але й розробці підзаконних нормативно-правових актів (насамперед, ті, що йдуть «з-під пера» Мінюсту) чи актів \ положень, які напрацьовуються в рамках роботи НААКУ. Як приклад, саме висновок РГ може братись за основу при вирішенні питання про передачу повноважень від Мінюсту до Національної асоціації арбітражних керуючих України.

Щодо планів на 2022 рік, то тут бачимо активізацію таких підгруп:

  • застосування судових процедур банкрутства та призначення АК щодо суб’єктів підприємницької діяльності, що мають суспільну, іншу цінність або особливий статус, в т.ч. державних підприємств;
  • банкрутство фізичних осіб (можливість залучення БПД, застосування адміністративної процедури, процесуальні моменти);
  • мирова угода;
  • відповідальність в процедурах банкрутства – керівника, засновників, АК, кредиторів;
  • процесуальна карта діяльності суду в процедурі банкрутства – баланс між ГПК та КзПБУ;
  • врегулювання оподаткування продажу майна банкрута в ліквідаційній процедурі;
  • перегляд законодавства щодо підвищення кваліфікації АК та передача повноважень.

Але головне, що залишиться незмінним – Робоча група була і є максимально відкритою до усіх пропозицій, а головною метою діяльності – напрацювання спільних, збалансованих та ефективних змін.

Автор: Тарас Тарасенко, народний депутат, голова МДО “Люди”, головуючий Робочої групи з питань банкрутства

Редакция Борг.Експерт может не разделять позицию авторов. Ответственность за содержание
материалов в разделе «Мнения экспертов» возлагается на авторов текстов.

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Мінюст

Статьи • Власть и люди
Офіційний запуск Реєстру збитків відбудеться 2 квітня 2024 року

Мінюст

Статьи • Власть и люди
Продовжити термін дії закордонного паспорту, який вже був продовжений раніше, неможливо

Мінюст

Статьи • Власть и люди
Шлях до рівноправного партнерства професійної спільноти і держави легким не буває

Мінюст

Статьи • Власть и люди
За останні роки кількість справ про банкрутство зменшується, на відміну від числа бажаючих стати арбітражними керуючими

Мінюст

Статьи • Власть и люди
Деякі банки відмовляються надавати виконавцям інформацію про номери рахунків боржника та сум коштів, які наявні на рахунках боржника