Що потрібно майбутнім АК: більше уваги з боку керівників стажування та допомога спільноти

13 сентября 2024, 12:05
20413 минуты читать

Цей матеріал також доступний українською

В поданих пакетах документів значну частину недоліків виявляють саме серед документів щодо стажування

  • Ссылка скопированаlink copied

З настанням осені розпочався не лише новий навчальний рік, а й період осінньо-зимових сесій тестування кандидатів, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого.

За інформацією від членів Кваліфікаційної комісії з числа арбітражних керуючих 20 вересня 2024 року відбудеться засідання комісії з питань допуску до іспитів тих кандидатів, що подали відповідні документи.

Відомо, що на теперішній час до Міністерства юстиції подано менше заяв, ніж комісія очікувала з огляду на підсумки весняно-літніх сесій, що відбулися цього року. Сподіваємось, що це пов’язано з періодом відпусток та відпочинку як самих кандидатів, так й, можливо, керівників стажування, і найближчим часом кількість заяв від кандидатів збільшиться.

До речі, члени Кваліфікаційної комісії звертають увагу на те, що в поданих пакетах документів значну частину недоліків виявляють саме серед документів щодо стажування, які вочевидь залишаються недоопрацьованими.

Це викликає особливе здивування, тому що порядок стажування арбітражних керуючих, що здійснюється безпосередньо Національною асоціацією арбітражних керуючих України, є зручним та цілком зрозумілим.

Регіональні ради НААКУ достатньо самостійні, щоб забезпечити гнучке та своєчасне оформлення відповідних документів. Тому комісія закликає зацікавлених стажистів та керівників стажування дбайливіше ставитись до належного дотримання вимог вказаного порядку.

Згідно з відомостями, розміщеними на сайті Міністерства юстиції України, черговий кваліфікаційний іспит призначений на 11 жовтня 2024 року о 10.00.

Члени Кваліфікаційної комісії з числа арбітражних керуючих також звертають особливу увагу на те, що для кандидатів, які за результатом складання іспиту, можуть мати, нажаль, негативні підсумки, ще не все втрачено. У них є певні можливості, передбачені діючим порядком, затвердженим наказом Мінюста №2535/5 від 13.08.2019 р.

  1. По-перше, кандидат, який не склав іспит, має право через шість місяців скласти його повторно.
  2. По-друге, члени Кваліфікаційної комісії з числа арбітражних керуючих нагадують, що згідно з вказаним порядком, існує процедура оскарження результату кваліфікаційного іспиту. Кандидат, якому не вистачило одного-двох балів для успіху, має можливість протягом десяти днів ознайомитись з результатами свого тестування та, у разі незгоди з якимось із тестів з негативним результатом, подати відповідну скаргу. За досвідом минулого року комісія за результатом розгляду трьох скарг від кандидатів задовільнила дві з них, та спільнота поповнилась ще двома арбітражними керуючими.

Безумовно, Кваліфікаційна комісія постійно намагається проводити роботу з вдосконалення тестових завдань, але, на жаль, вони досі залишаються не ідеальними, а робота здійснюється повільніше, ніж хотілося б.

На початку 2022 р. Міністерство юстиції планувало вирішити цю проблему шляхом оновлення всього масиву тестових завдань за допомогою професіоналів, але із зрозумілих причин цього не відбулося. На теперішній час Кваліфікаційна комісія має достатньо обмежені ресурси для швидкого вирішення цих питань. Нагадуємо, що з семи членів комісії, де головує заступник міністра юстиції, ще двоє – фахівці департаменту з питань банкрутства МЮУ, які в умовах скорочення штату мають значний обсяг своїх безпосередніх обов’язків.

Отже, основне навантаження щодо вдосконалення тестів залишається на членах комісії від спільноти арбітражних керуючих, які намагаються знайти для цього час та можливості в умовах, в яких перебувають усі арбітражні керуючі (безпекові питання, відключення електрики, робоче навантаження, звітність тощо).

Відповідно до рішень З’їзду арбітражних керуючих оплата при виконанні повноважень членів Кваліфікаційної (як й Дисціплінарної) комісії не передбачена, а в умовах затримки членами НААКУ сплати членських внесків Рада НААКУ не вирішує питання навіть про компенсацію вартості проїзду до Києва членам комісій у разі проведення очних засідань.

Тем не менш, ця робота ведеться. Майже на кожному засіданні Кваліфікаційна комісія розглядає питання про приведення тестових запитань у відповідність із змінами, що відбуваються в законодавстві. На жаль, зреагувати не лише на поточні зміни, а «копнути глибше» – осучаснити теоретичні питання, замінити завдання, наприклад, з приватизаційного або пенсійного законодавства на більш практичні та притаманні діяльності арбітражного керуючого, часу та ресурсів не вистачає.

Певний час тому у відомому телеграм-чаті, в якому спілкуються арбітражні керуючі та дотичні до цієї діяльності фахівці, декількома учасниками висловлювалась думка з приводу можливості залучення активних арбітражних керуючих з досвідом педагогічної та/або наукової діяльності до роботи по вдосконаленню та напрацюванню нових тестових завдань. Члени Кваліфікаційної комісії з числа арбітражних керуючих будуть щиро вдячні такій реальній практичній та організаційній підтримці, яка, до речі, може надаватись на регулярній основі.

Арбітражні керуючі, які візьмуть участь у цій роботі, крім можливості реалізуватися у цікавій та корисній для всієї спільноти діяльності, напрацюють досвід та авторитет для подальшої, за бажанням, роботи в якості членів Кваліфікаційної комісії, що будуть обиратися на майбутньому з’їзді НААКУ.

Бажаємо майбутнім арбітражним керуючим впевненості та наполегливості, а діючим АК – пильності та самореалізації у спільноті

Лихопьок Денис, арбітражний керуючий, член Кваліфікаційної комісії арбітражних керуючих

Теги
Теги

Редакция Борг.Експерт может не разделять позицию авторов. Ответственность за содержание
материалов в разделе «Мнения экспертов» возлагается на авторов текстов.

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

НААКУ

Статьи • Власть и люди
Попереду ще багато завдань, але ми впевнені, що разом із членами НААКУ зможемо зробити професію арбітражного керуючого більш престижною, ефективною та гідно оплачуваною

НААКУ

Статьи • Власть и люди
НААКУ забезпечила професійне представництво арбітражних керуючих у діалозі з державою та суспільством

НААКУ

Статьи • Власть и люди
До спільноти арбітражних керуючих за перше півріччя 2024 року приєдналося 30 колег

НААКУ

Статьи • Власть и люди
Від арбітражних керуючих завжди будуть вимагати більше знань, умінь і досвіду

НААКУ

Статьи • Власть и люди
Участь у заході взяли представники Міністерства юстиції України, народні депутати, судді, арбітражні керуючі

НААКУ

Статьи • Власть и люди
Останніми роками спостерігається відсутність суттєвих конфліктних ситуацій між всіма суб'єктами, задіяними в формуванні дисциплінарної практики стосовно АК