Хто з військових отримає грошову компенсацію на купівлю житла у 2022 році

Редакция
13 сентября 2021, 13:21
36275 минут читать

Цей матеріал також доступний українською

Порядок виплати грошової компенсації регламентується Постановою Кабінету Міністрів № 719 від 19 жовтня 2016 р

  • Ссылка скопированаlink copied

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 466/2021 «Про деякі заходи щодо соціального захисту ветеранів війни, сімей загиблих, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Про що йдеться

Документ має на меті забезпечення соціальних гарантій для ветеранів війни, сімей загиблих осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої держави.

Адже починаючи з 2014 року внаслідок збройної агресії Російської Федерації з’явилася необхідність налагодження ефективної системи соціального захисту ветеранів війни, членів їхніх сімей та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Власне кажучи, цим указом Глава держави поставив завдання Кабінету Міністрів України вжити заходів щодо соціального захисту згаданих категорій громадян, зокрема передбачивши у проєкті державного бюджету України на 2022 рік видатки на виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення.

Хто отримає грошову компенсацію на купівлю житла

Грошову компенсацію отримають сім’ї осіб, які загинули (пропали безвісти), померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, зазнаних під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, особи з інвалідністю I–II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, зазнаних під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, та які потребують поліпшення житлових умов.

Порядок виплати грошової компенсації регламентується Постановою Кабінету Міністрів № 719 від 19 жовтня 2016 р., де чітко визначено умови та механізм її отримання. Грошова компенсація виплачується у повному обсязі в порядку черговості взяття на квартирний облік та з урахуванням категорії отримувача грошової компенсації для членів сімей загиблих (наприклад, до першої категорії належить дружина (чоловік) і малолітні та неповнолітні діти особи, яка загинула або померла в АТО, зокрема усиновлені, які проживають разом із матір’ю (батьком) та осіб з інвалідністю I–II групи.

Одержувачі компенсації самостійно обирають житло, яке бажають придбати, і укладають договір із продавцем. Житло може бути розташоване у будь-якому населеному пункті України, крім тимчасово окупованої території та лінії розмежування. У одержувача є рік для поліпшення своїх житлових умов, інакше гроші будуть повернуті державі. Придбати житло можна у прийнятих в експлуатацію житлових будинках на первинному або на вторинному ринку.

Цього року 242 ветерани з інвалідністю та члени сімей загиблих вже отримали грошову компенсацію на придбання житла. На ці виплати було спрямовано 305 145,3 тис. гривень.

Право на отримання грошової компенсації мають внутрішньо переміщені особи, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни III групи або учасниками бойових дій, та які потребують поліпшення житлових умов.

Порядок та особливості виплати компенсації для цієї категорії ветеранів визначено Постановою Кабінету Міністрів № 280 від 18 квітня 2018 р. Цього року до обласних бюджетів та міського бюджету м. Києва вже спрямовано 248 445,0 тис. гривень. Це дало можливість виплатити компенсації за житло 190 внутрішньо переміщеним особам з числа учасників бойових дій та особам з інвалідністю внаслідок війни III групи.

Крім того, опрацьовується питання збільшення на 282 млн гривень видатківу державному бюджеті за цією програмою. Це дасть змогу в поточному році забезпечити житлом 414 осіб (зокрема 220 осіб – за рахунок додаткових асигнувань).

Грошову компенсацію на закупівлю житла мають сім’ї учасників бойових дій на території інших держав, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних із перебуванням у цих державах під час воєнних дій та конфліктів, а також особи з інвалідністю I–II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов’язаних з перебуванням у цих державах, та які потребують поліпшення житлових умов.

Урядом виділено кошти на виплату компенсації 44 особам з інвалідністю I – II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, а також членам їхніх сімей.

Чинним законодавством України також передбачено, що право на виплату грошової компенсації мають сім’ї осіб, які загинули або померли внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, зазнаних під час участі у Революції Гідності, сім’ї осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності та особи з інвалідністю I–II групи, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, зазнаних під час участі у Революції Гідності, та які потребують поліпшення житлових умов. Цього року дану компенсацію отримали 11 осіб цієї категорії громадян України.

Нагадаємо, що відповідно до даних облдержадміністрацій, станом на 1 січня 2021-го на квартирному обліку в органах місцевого самоврядування для отримання житла, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», перебувають майже 29 тис. ветеранів війни і членів їхніх сімей. Зокрема, 1,5 тис. захисників України мають інвалідність І та ІІ групи, понад 3,5 тис. є внутрішньо-переміщеними особами та близько 900 — особами, які брали участь у бойових діях на території інших держав.

Про Державну цільову соціальну програму забезпечення реалізації права на житло захисників України

Президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабінету Міністрів України затвердити Державну цільову соціальну програму забезпечення реалізації права на житло осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, на період до 2025 року.

Слід підкреслити, що 9 червня цього року Уряд схвалив концепцію держпрограми забезпечення житлом захисників України до 2025 року. Цим рішенням Кабмін розпочав упровадження нових сучасних механізмів забезпечення житлом учасників бойових дій.

Передбачається, що шляхами і способами розв’язання проблеми забезпечення житлом у межах цієї програми буде:

  • залучення суб’єктів інвестиційної діяльності до будівництва (придбання) житла для захисників України та членів їхніх сімей;
  • співфінансування будівництва житла на засадах державно-приватного партнерства;
  • стимулювання територіальних громад до залучення захисників України та членів їхніх сімей до процесу соціально-економічного розвитку територій;
  • визначення потреб територіальних громад у людських ресурсах та формування соціальних програм з урахуванням пріоритетів державної міграційної політики й підтримки трудової мобільності;
  • поетапне фінансування фактично виконаних будівельних робіт;
  • удосконалення існуючих, розроблених нових законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань запровадження фінансово-інвестиційного механізму державної підтримки будівництва (придбання).

Фінансування цієї держпрограми передбачається за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, міжнародної фінансової і технічної допомоги та інших не заборонених законодавством джерел.

Також Кабмін має забезпечити з 2022 року функціонування Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Автор: Віталій Панчишин, кореспондент АрміяInform

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статьи • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби