ТОП-7 питань про аукціони з оренди: відповідає Євгенія Василенко

Редакция
26 мая 2021, 16:17
25364 минуты читать

Цей матеріал також доступний українською

Порядком передачі в оренду державного та комунального майна передбачається, що аукціони на продовження договорів оренди відбуваються лише на англійському аукціоні.

  • Ссылка скопированаlink copied

«Шановні учасники аукціонів з оренди державної та комунальної власності! В цій статті відповіла на найбільш розповсюджені питання щодо участі в аукціонах з оренди. Якщо в Вас є додаткові питання – зателефонуйте мені +38 (067) 906-47-98», Євгенія Василенко, керівник по роботі з партнерами ТБ «Європейська».

Ми робимо все, щоб орендувати комерційну нерухомість Вам було легко й вигідно!

Що таке аукціон на продовження оренди та чи варто приймати в ньому участь?

Це англійський аукціон з пріоритетним правом чинного орендаря. Ним передбачено, що чинний орендар погоджується або не погоджується з підвищеною ціною на оренду. У випадку відмови орендаря переможцем стане учасник, який надав найбільшу пропозицію ціни оренди.

Приймати участь в аукціоні можуть будь-які учасники, та лише за чинним орендарем зберігається пріоритетне право. Якщо чинний орендар згоден з новою ціною, його договір подовжується. У випадку відмови з учасником, який надав найбільшу цінову пропозицію, укладається новий договір оренди.

Щоб зареєструватися на майданчику Товарна Біржа «Європейська» в англійському аукціоні, переходьте за посиланням https://sale.tbe-birzha.com.ua/registration/register. Там же надана детальна інструкція, яка допоможе при реєстрації.

Як підготуватися до аукціону з оренди?

Необхідно зробити декілька простих кроків:

  • зареєструватись на майданчику;
  • знайти цікавий лот та зареєструвати пропозицію на аукціоні.

Ми запропонуємо завантажити два рахунки: на сплату реєстраційного та гарантійного внесків (внески визначені орендодавцем та опубліковані в умовах оренди, без їх сплати приймати участь в аукціонах неможливо, вони передбачені законом та порядком передачі в оренду державного/комунального майна).

  • обов’язково ознайомитися зі всіма деталями аукціону та документами, наданими орендодавцем (це важливо, бо документи містять додаткову інформацію, наприклад, щодо обмеження цільового використання об’єкта та строку передачі об’єкта в оренду);
  • підготувати пакет документів.

Все – Ви учасник аукціону з оренди.

З підготовкою допомагає персональний менеджер майданчику ТБ «Європейська», що надає детальну інструкцію про перелік документів для фізичних чи юридичних осіб. Поспілкуватися з менеджером можна у чаті. Вам треба лише зателефонувати +38 (067) 906-47-98.

Чи можна продовжити договір оренди на голландському аукціоні?

Одразу зазначу – ні! Порядком передачі в оренду державного та комунального майна передбачається, що аукціони на продовження договорів оренди відбуваються лише на англійському аукціоні.

Якщо сталось так, що англійський аукціон був скасований, або не відбувся через дискваліфікацію учасників, згідно з нормами та ЗУ «Про оренду державного та комунального майна» орендодавець має переоголосити той же англійський аукціон на продовження договору оренди зі збереженням пріоритетного права чинного орендаря.

Чи втрачається пріоритетне право у чинного орендаря, якщо він не погодився з першою та другою найбільшими ціновими пропозиціями, а учасників аукціону, що запропонували ціну, дискваліфікували?

Ні, чинний орендар не втрачає пріоритетне право. Орендодавець повинен оголосити повторний аукціон на продовження договору оренди.

Якщо склалася ситуація, що чинний орендар погодився з найвищою ціновою пропозицією, або з другою ціновою пропозицією і, за результатами не уклав договір на продовження оренди, то в такому випадку він втрачає своє пріоритетне право.

Яка різниця між заявкою на об’єкт та заявою на участь в аукціоні?

Розумієте, це два різні блоки, два різні функціонали, які передбачаються порядком передачі в оренду державного та комунального майна.

При реєстрації заявки на об’єкт зініціюється певна дія, яку має здійснити орендодавець. Наприклад: ініціація щодо включення об’єкта у перелік першого або другого типу, або заявка на ініціацію аукціону з подовження договору оренди. Ця заявка подається за 3 місяці до закінчення терміну дії орендного договору.

Реєстрація пропозиції на аукціон – це інша дія. Заявкою учасник приймає безпосередню участь в аукціоні, оголошеному орендодавцем.

Заявка на об’єкт та заява на участь в аукціоні можуть йти одна за одною.

Учасник спочатку ініціює створення аукціону, а потім приймає в ньому участь. Обидві процедури обов’язкові. Учасники можуть плутатися й не виконувати одну з дій.

Але важливо після ініціації вчасно зареєструвати пропозицію на участь та прийняти участь в аукціоні.

В цьому допоможуть наші менеджери, які консультують за телефоном 067 906 47 98.

Яку комісійну винагороду отримує Товарна Біржа «Європейська» від переможця аукціону? Як сплачується винагорода?

Пояснюю – тариф складається з 2-х чинників:

  • чинний орендар, що приймає участь в аукціоні на продовження договору оренди, сплачує 3% від річної вартості оренди (якщо договір подовжено на менший термін, то 3% від зазначеного терміну);
  • якщо проводиться аукціон на оренду нового об’єкту, розмір винагороди складає 5% від річної орендної плати (або періоду, на який оформлено договір оренди).

Винагорода вираховується з суми гарантійного внеску, який знаходиться на рахунку майданчика до укладення договору оренди.

Одразу після укладення такого договору та його публікації на майданчику та порталі Prozorro.Продажі, протягом декількох днів майданчик вираховує комісійну винагороду та повертає залишок на рахунок орендаря.

Чи потрібен електронний підпис при участі в аукціоні з оренди?

Електронний підпис наразі не потрібен.

Реєстрація на сайті ТБ «Європейська» проводиться без нього.

Для документів, які подаються для участі в аукціоні, електронний підпис теж не потрібен (надаються тільки скани документів).

Навіть переможці обходяться без електронного цифрового підпису.

Протокол підписується у паперовій формі, бо орендодавці не використовують електронний підпис.

Хоча порядком передбачається підписання протоколу в електронній формі при проведенні аукціонів з оренди.

Запам’ятайте – відсутність підпису не є причиною відмовлятися від участі в аукціонах! Майданчики, що вимагають електронний підпис, порушують чинне законодавство!

Наостанок невеликий перелік помилок, які роблять учасники аукціонів з оренди:

  • Часто учасники не завантажують всі необхідні документи, хоча їх перелік невеликий.
  • Для фізичної особи досить паспорта та квитанцій про сплату внесків.
  • Від юридичної особи додатково необхідні довідка про кінцевого бенефіціарного власника та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Найчастішою помилкою серед юридичних осіб є надання виписки про створення юридичної особи замість зазначеного витягу. Ці два документи абсолютно різні та не можуть замінювати один одного. Витяг можна отримати в електронному реєстрі всього за 30 хвилин.

Такі помилки мають серйозні ризики. Тому що, після аукціону, коли орендодавець перевірятиме документи, він може знайти помилку та дискваліфікувати учасника.

Тоді втрачається гарантійний внесок та стає неможливим укладання договору оренди у випадку перемоги.

Прошу Вас, будьте уважні під час реєстрації на аукціоні!

А краще – перед прийняттям участі в аукціонах – зателефонуйте та проконсультуйтеся (це безкоштовно).

Телефон: +38 (067) 906-47-98

 

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня