Які чинники впливають на курс біткоїна 2022 року

Редакция
24 января 2022, 15:35
23414 минуты читать

Цей матеріал також доступний українською

Криптовалюта є перспективним способом заробітку, будучи ідеальним інструментом для накопичення, фінансування та інвестування

  • Ссылка скопированаlink copied

Попри те що до кінця минулого року вартість головної криптовалюти просіла, 2021-й загалом виявився вдалим для крипторинку. За цей час біткоїн зріс на 64%. При цьому в листопаді він встановив історичний максимум вартості на відмітці $69 000, а капіталізація всього сектору вперше перетнула позначку $2 трлн. Але чи означає це, що цифрові активи поточного року продовжать зростати в ціні порівняно з фіатними грошима? Якої динаміки очікувати від крипторинку у 2022 році, розповідає адвокат Денис Чернишов – засновник та CEO юридичної компанії Eternity Law International.

Капіталізація криптовалют протягом останніх років зростає в геометричній прогресії, і це пов’язано з купою чинників. Багато хто з експертів говорить про нестабільність, зокрема, про те, що ринок наближається до падіння і біткоїн цьогоріч опуститься до $10 000. Такий прогноз ґрунтується на тому, що монети не мають фундаментальної цінності. Попри це, шанувальники криптовалют вважають, що ситуація складеться зовсім інакше, очікуючи на зростання – не менше ніж $100 000 за 1 біткоїн.

Які чинники впливають на курс біткоїна 2022 року?

Криптовалюта є перспективним способом заробітку, будучи ідеальним інструментом для накопичення, фінансування та інвестування. Її фундаментальна цінність формується за рахунок обладнання та електроенергії, які необхідні для видобутку.

Також значним чинником зростання є регулювання крипторинку в низці країн, що допомагає очистити сферу від шахраїв та убезпечити інтереси його учасників. У зв’язку з цим 2021 року на ринок прийшли великі інституційні гравці з більшими інвестиціями, вони націлені на довгострокове накопичення цифрових активів.

Ці чинники вказують на те, що з приходом ще більшої кількості інституціоналів волатильність криптовалюту знижуватиметься, і сценарій падіння біткоїна до $10 000 дуже малоймовірний. Але варто врахувати, що ринок віртуальних активів усе ж таки залежить від стрімкого розвитку нових технологій, зміни регуляцій і політик у традиційній фінансовій сфері, а також впливу великих гравців.

Як на крипті позначається глобальна інфляція?

За 13 років існування біткоїн не просто виступав захистом від інфляції, але також випередив усі акції з індексу S&P500. Його популярність значною мірою зумовлена ​​прагненням інвесторів захиститися від рекордної інфляції. Тод Ловенштайн, стратег Union Bank, прогнозує, що перехід ФРС до жорсткішої монетарної політики у 2022 році призведе до уповільнення зростання інфляції та скорочення ліквідності, що може значно знизити привабливість цифрової валюти.

Однак інші експерти вважають, що цей аспект не може знизити популярність і популяризацію криптовалюти, оскільки цифровим активам не властиве таке поняття, як інфляція.

Ціна криптовалют формується завдяки іншим чинникам, як-от децентралізація та кількість тих людей, які займаються видобуванням монет і торгівлею ними.

Також є компанії, які використовують лише криптовалюти як свою роботу, отримуючи прибуток як біткоїн, ефіріум або інші альткоїни, у такий спосіб формуючи вартість криптовалют.

Як впливають політичні події та новинний фон?

У зв’язку із забороною випуску та торгівлі криптовалютою в Китаї, велику кількість обладнання було переміщено до Казахстану, і зараз воно там також не працює. Експерти вважають це тимчасовим ефектом і прогнозують зміну ситуації найближчими місяцями. Обладнання може бути переміщене до інших країн, де є відповідні умови для майнінгу цифрових активів.

На тлі протестів у Казахстані, де розташовується 18% світових майнінгових потужностей, вартість біткоїна різко впала. Це важливий параметр, тому що ціна криптовалюти складається за рахунок обладнання та електроенергії, а враховуючи низькі тарифи на електрику та відсутність регулювання в цій країні, наразі там зосереджено дуже багато обладнання для майнінгу.

Як позначиться поява біржового біткоїн-фонду?

До переліку найочікуваніших 2022 року криптоспільнотою подій входить вихід на американський фондовий ринок першого фізичного біткоїна ETF.

Комісія з бірж та цінних паперів США вже дала дозвіл Bitcoin Strategy ETF від компанії ProShare. Варто зазначити, що цей фонд прив’язаний до ф’ючерсних контрактів на біткоїн, а не до криптовалюти.

Застосування цього інструменту позитивно впливає на ринок криптовалют: лише за перший день торгів активу вже торгувалося близько $984 млн. Отже, певні активи зросли. Але не можна сказати, що це торгівля саме біткоїном, оскільки це торгівля ф’ючерсами, яка визначає ціну криптоактиву в майбутньому.

Фонд дозволив інституціоналам інвестувати у біткоїн. Раніше вони не мали такої можливості через те, що інвестиційні фонди повинні діяти відповідно до ліцензійного режиму країн. Отже, в наступні роки очікується ще більше вливання коштів у криптовалюту, тому що це дуже вигідно.

Чи втратить біткоїн своє лідерство на ринку?

Збільшення популярності та курсу інших перспективних монет може призвести до того, що біткоїн почне поступатися часткою ринку іншим криптовалютам. Але все ж він продовжує диктувати трендлінію, тому, що це перша криптовалюта, що з’явилася, і вона є вичерпною (всього може бути видобуто 21 млн монет).

Проте торгівля новими токенами може бути в десятки або сотні разів вигіднішою, ніж біткоїном. Але, крім потенційного прибутку, такі інвестиції несуть у собі більший ризик.

Як розвивається правове регулювання криптовалютної сфери?

Зі зростанням капіталізації ринку віртуальні активи привертають дедалі більше уваги регулюючих органів. Наприклад, у США Комісія з бірж та цінних паперів не дозволила проводити низку операцій, позначивши їх як такі, що вимагають ліцензії. Уряд Китаю зайняв жорстку позицію щодо криптовалюти, заборонивши не лише торгувати нею, а й видобувати її, що спричинило переїзд майнерів і падіння курсу біткоїна. Аналітики очікують, що регулювання стане ключовим питанням для криптоіндустрії у 2022 році.

В Україні Верховна Рада торік ухвалила закон «Про віртуальні активи». Зараз він перебуває в стадії доопрацювання.

Новий закон вводить криптовалюту в правове поле, завдяки якому учасники ринку зможуть відкривати рахунки для операцій із криптоактивами.

Також в Україні офіційно зможуть працювати криптовалютні компанії. Вони будуть зобов’язані зареєструватися та регулярно подавати звіти регулятору. Раніше українські громадяни могли відкрити такі компанії лише в країнах із відповідним регулюванням – наприклад, у Литві, Мальті, Швейцарії, Гібралтарі чи інших.

Короткі підсумки та перспективи

Минулий рік був дуже цікавим для криптоспільноти: незважаючи на коливання, за 2021 головна криптовалюта світу подорожчала на 64%, Ethereum зріс у сім разів. Улюблена криптовалюта Ілона Маска, Dogecoin, подорожчала на 103% за три дні, а Avalanche – у 29 разів.

Загалом, на крипторинку минулого року була можливість дуже добре заробити, але й втратити також можна було багато. 2022 рік обіцяє бути не менш цікавим.

Джерело

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму