Асоціація видавців вимагає позбутись «рашистських» сервісів електронних та аудіокнижок

Козлов Сергей
8 апреля 2022, 20:30
130972 минуты читать

Цей матеріал також доступний українською

Вищезазначені додатки  містять книжки з неприхованою антиукраїнською пропагандою, проявами шовінізму та закликами до війни

  • Ссылка скопированаlink copied

Ще в середині березня Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів звернулась до Мінкультури, РНБО, Держкомтелерадіо та читацької спільноти із закликом бойкотувати та блокувати всі російські додатки для читання, які представлені в AppStore та Google Play, і не підтримувати грошима жоден культурний контент від країни-агресора.

Йдеться про MyBook (група компаній ЛітРес), Bookmate (ТОВ “Букмейт” намагається позиціонувати себе як британська компанія, але його бенефіціари з росії), Storytel, МИФ, Альпина, Alpina Didgital, SmartReading та Жива Бібліотека. Їх власниками або кінцевими бенефіціарами є бізнеси з країни агресора.

Гроші, які зараз користувачі платять за підписку на них, автоматично йдуть на бомби, ракети та танки, які руйнують наші українські міста.

В зазначених програмах присутня та розповсюджується книжкова продукція заборонених відповідно до Рішення Ради національної безпеки і оборони України “Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) від 19.03.2019 року видавництв та авторів., а саме: Ексмо, АСТ та ін.

Вищезазначені додатки містять книжки з неприхованою антиукраїнською пропагандою, проявами шовінізму та закликами до війни.

В додатках можна знайти твори авторства самого Путіна та інші видання з гучними назвами на кшталт «Украина це Россия» (Дмитрия Пучкова), «Донбасс. Пять лет сражений и побед. Русская весна» (Михаила Поликарпова), «Спецоперация «Крим 2014» (Дмитрия Баранца) та багато іншого подібного сміття.

 

З моменту вторгнення збройних сил рф на територію України цей контент є частиною активної гібридної війни, яку проводить країна-агресор на нашій території.

Найбільш цинічним є той факт, що на даний момент MyBook та Bookmate ще й почали активно рекламуватися на українському ринку та навіть пропонували безкоштовний доступ до контенту протягом 14 днів або безкоштовне скачування книжок на суму 200 грн. Реклама йде українською мовою, щоб ввести в оману українських користувачів.

Приклад (зверніть увагу: “бесплатно” замість “безкоштовно”))))

Книжковий ринок розраховує на свідомість не лише українських користувачів, але й на підтримку у бойкоті рашистських ресурсів з боку світової спільноти. Зокрема, всі бажаючі можуть вплинути на виключення цих додатків з AppStore та Google Play, залишаючи негативні коментарі та оцінки під ними.

Окреме питання також по сайтам з продажу книжок (наприклад, компанії ФОРС та її діяльності в Україні)

Форс продовжує продавати у себе на сайті книжки Альпіни (кінцевий бенефіціар громадянин рф).

Форс і Букшеф юридично не мають відношення до рф, але насправді мають. До прикладу, сайт компанії ФОРС в Україні https://book24.ua/ аналогічний сайту ЭКСМО-АСТ у рф https://book24.ru/

Крім того, Форс звітує у рф і платить там роялті з надрукованих в Україні тиражів. Додаємо скрін з книги Эксмо та Форс, де це чітко видно. Те ж саме і з книгами АСТ, які Форс друкує в Україні.

Вимагаємо бойкоту росії й на інформаційно-літературному гібридному фронті!

Автор: Сергій Козлов, головред Borg.Expert

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Огляд ринків

Статьи • Война с Россией; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статьи • Война с Россией; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статьи • Война с Россией; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статьи • Война с Россией; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статьи • Война с Россией
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статьи • Война с Россией
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога