Транскордонні справи про банкрутство: призначення адміністраторів в іноземній юрисдикції

16 июня 2021, 19:11
9261 минута читать

Цей матеріал також доступний українською

Заявник повинен надати достатні аргументи на підтвердження припущення щодо можливого неефективного використання майна

  • Ссылка скопированаlink copied

Сьогодні одним з механізмів вирішення колізій у транскордонних справах про банкрутство є визнання в інших юрисдикціях іноземного провадження та призначення адміністраторів для виконання передбачених законом функцій. Така практика є поширеною, а можливість подання відповідних звернень до іноземного суду ґрунтуються на положеннях низки міжнародних документів. Зазначимо, що кількість країн, в яких такі уніфіковані правила впроваджені у чинне законодавство, щороку збільшується.

В одній з останніх справ про банкрутство, порушених в Китаї, було ініційовано призначення тимчасових ліквідаторів для управління конкурсною масою на території Кайманових островів. У зазначеній справі заява представника іноземного провадження не була задоволена. Суд, з’ясувавши усі обставини, встановив, що у цій справі не можуть бути застосовані відповідні положення Закону про компанії в редакції 2021 року, оскільки заявник не довів необхідність призначення ліквідаторів. Суддя визнав безпідставними наведені докази заявника щодо ймовірного марнотратного використання майна та можливої неправомірної поведінки директорів відповідних підрозділів з метою виведення майна із конкурсної маси. Суд також звернув увагу на те, що такі ініціативи також не були підтримані кредиторами, які вступили у справу після оголошення про порушення судового провадження, розміщеного на Гонконгській фондовій біржі.

Необхідно пояснити те, що у такій категорії справ йдеться про призначення професіоналів виконувати функції ліквідаторів, оскільки саме такі механізми містяться у міжнародних документах стосовно узгодження проваджень у транскордонній справі.

У цій справі суддя з посиланням на інші схожі судові рішення, постановлені у цій юрисдикції у 2012, 2015 та 2018 роках, пояснив, що заявник повинен надати достатні аргументи на підтвердження припущення щодо можливого неефективного використання майна, що знаходиться на території країни і яке може увійти у конкурсну масу, для того, щоб суд вдався до таких серйозних кроків як призначення судом спеціальних осіб для забезпечення контролю за розпорядженням майновими об’єктами.

Цей приклад свідчить про те, що, хоча зазвичай у міжнародних документах рекомендується реагувати на запити у транскордонних справах про банкрутство максимально сприятливо, однак судді при розгляді таких далекоглядних рішень вимагають відповідального підходу до обґрунтування клопотань та надання доказів. У наведеному прикладі суд дійшов висновку про те, що звернення до суду практично є бездоказовим, а за змістом виглядає як просте непідтверджене твердження.

Олександр Бірюков, д.ю.н., радник Юридичної групи LCF

Редакция Борг.Експерт может не разделять позицию авторов. Ответственность за содержание
материалов в разделе «Мнения экспертов» возлагается на авторов текстов.

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Реструктуризація боргу не завжди є найоптимальнішим способом врегулювання

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Якби друкарський верстат у чистому вигляді призводив до інфляційних ефектів, то ми б уже давно їх побачили, і не тільки у США

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Ще одне питання, яке має вирішити новий закон про ОСЦПВ, стосується виплат з урахуванням зносу автозапчастин

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
За підсумками 2020 р. Україна посіла 10-е місце у списку країн, що отримали найбільший прибуток від продажу біткоінів

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Культовий кінорежисер Френсіс Форд Коппола продає частину свого винного бізнесу компанії Delicato

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Скільки коштів може знадобитися для першого внеску та які банки спеціалізуються на автокредитах