“Наша задача розказати клієнтам про те, що існує особлива, прискорена процедура стягнення заборгованості”, – Яків Воронін

Редакция
27 февраля 2024, 16:36
6327 минут читать

Цей матеріал також доступний українською

“СтягниБорг” автоматично формує документ згідно з вимогами закону

 • Ссылка скопированаlink copied

Воронін Яків

Адвокат, доктор юридичних наук, доцент, власник “АБ Якова Вороніна”, засновник «стягниБорг»

***

 • Пане Якове, Ви створили спеціального чат-бота, який автоматизує процес стягнення боргів – “стягниБорг!”. Як виникла ідея такої інновації?

Ідея створити чат-бота “стягниБорг” виникла з численних запитів клієнтів щодо оперативного стягнення невеликих сум заборгованості без значних витрат на адвокатські послуги. Я шукав спосіб, як мінімізувати витрати клієнтів на юридичні послуги та одночасно збільшити ефективність нашої роботи, звільнивши час своєї команди адвокатів для більш складних і творчих задач. Чат-бот “стягниБорг” дозволив оптимізувати процес стягнення боргів і масштабувати його, переклавши всю рутинну роботу на автоматизовану систему. Тепер наші клієнти можуть швидко і безкоштовно отримати судовий наказ, провівши всього кілька хвилин у розмові з ботом.

Наша мета полягає в тому, щоб зробити процес стягнення боргів простим і доступним для усіх громадян та бізнесів.

 • Розкажіть, як працює така система? Бот сам збирає всю необхідну інформацію та сформує потрібні документи?

Саме так. Ми намагались зробити процес інтуїтивно зрозумілим та зручним для користувача, щоб він відразу мав повну картину, як відбувається процес та що потрібно, щоб швидко повернути свої кошти.

Наразі все, що потрібно зробити – це поспілкуватись з нашим ботом приблизно 5 хвилин.

Під час діалогу бот задає серію простих запитань, щоб зібрати всі ключові деталі: ким є боржник, яка сума боргу, коли саме виникла заборгованість.

На основі отриманих від користувача відповідей, стягниБорг автоматично генерує заяву про видачу судового наказу у належній юридичній формі.

 • СтягниБорг формує пакет документів. Хто далі подає їх до суду та супроводжує справу?

Тут необхідно пояснити, що стягниБорг передбачає два тарифних плани: “Дій самостійно” та “Без турбот”.

“Дій самостійно” – безкоштовний, в цьому варіанті бот збирає початкову інформацію від клієнта та генерує заяву про видачу судового наказу. Після цього ми надаємо детальну покрокову інструкцію, як користувачеві самому подати ці документи до потрібного суду та без додаткових витрат розпочати процес стягнення боргів.

Для тих, хто обирає платний тариф “Без турбот” все буде ще простішим – наша команда адвокатів візьме на себе всю роботу: перевіряє документи, подає їх до суду та повністю супроводжує процес судового розгляду.

“Без турбот” наразі коштує символічних грошей, якщо дивитись на вартість аналогічної послуги на юридичному ринку, та є більш вигідним варіантом.

До того ж клієнт після початкового спілкування з ботом майже не залучений у подальший процес, йому лишається читати повідомлення бота про зміну статусу справи включно до отримання судового наказу та набрання ним законної сили.

 • Скільки часу займає цей процес?

Після подачі документів, суд за законом зобов’язаний видати судовий наказ протягом 5 днів.

Тариф на строки, до речі, зовсім не впливає, щоправда, адвокати зможуть швидше підготувати документи для направлення їх до суду.

Після того, як судовий наказ буде виданий, для його набрання чинності потрібно буде зачекати ще 15 днів. Це визначений законом строк, протягом якого боржник може оскаржити судовий наказ.

Якщо боржник цього не робить – наказ набирає законної сили й може бути використаний для стягнення заборгованості.

Наша задача розказати клієнтам про те, що існує особлива прискорена процедура стягнення заборгованості – наказне провадження, в межах якого можна реально швидко отримати фінальний виконавчий документ. Окрім цього розуміння ми максимально спростили для користувачів бота сам процес отримання судового наказу. Скажу, що для середнього бізнесу майже всі категорії справ підпадають під категорію наказного провадження. А отже стягниБорг перший і єдиний автоматизований в Україні спосіб максимально швидко отримати свої гроші, стягнувши їх з недобросовісного контрагента.

 • Ви використовуєте механізм отримання судового наказу. Так простіше працювати з боргами?

Судовий наказ – це ключовий елемент, адже процедура видачі судового наказу за законом є набагато простішою і має чимало переваг перед звичайним позовним провадженням.

Це, по-перше, дешевше – за подачу заяви про видачу судового наказу необхідно сплатити судовий збір всього в 302.8 грн.

По-друге, відсутність повноцінного судового розгляду спору істотно скорочуються строки. Рішення про видачу наказу приймається без проведення судового засідання та участі сторін.

До того ж якщо казати про успішність, то за статистикою, понад 86% заяв про видачу наказів задовольняються судами.

Тож при наявності належного пакету документів, процедура отримання судового наказу вкрай ефективна і має високі шанси на успіх.

Це дозволяє нашому чат-боту максимально спростити процес стягнення боргів, уникнувши складної юридичної тяганини. Клієнт отримує результат швидко і з мінімумом зусиль.

 • Щоб отримати судовий наказ за прискореною процедурою, закон встановлює якийсь ліміт суми боргу?

Відповідно до чинного законодавства, судовий наказ може бути виданий лише, якщо сума сума вимоги не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Зараз це 302 800 гривень і ця сума постійно зростає.

Якщо сума вимог перевищує цю “межу”, у такому разі цей борг вже не можна стягнути за механізмом судового наказу – тут доведеться застосовувати традиційну процедуру позовного провадження, з чим ми, до речі, теж допомагаємо.

 • Чат-бот сам готує заяву про видачу судового наказу?

Так, стягниБорг автоматично формує документ згідно з вимогами закону.

На основі відповідей користувача бот створить вступну частину, обґрунтує вимоги, викладе обставини справи та вкаже фактичні докази.

Також автоматично формуються підсумкова вимога з конкретною сумою боргу та додатки до заяви – копії договорів, актів, рахунків.

Чат-бот автоматично створює документ, який відповідає вимогам для подання його до суду, проте ми все ж рекомендуємо додатково перевірити такі документи перед самостійним поданням. У платній версії цю перевірку можуть виконати наші адвокати. Водночас, у версії 2.0, ми плануємо автоматизувати цей процес та повністю відмовитися від необхідності залучення адвоката. Зараз ми працюємо над пошуком технічних можливостей та інструментів для цього.

 • Як почати працювати із системою?

СтягниБорг працює на платформі месенджеру телеграм, тому необхідно лише мати телеграм в своєму телефоні. Згодом плануємо додати інші месенджери та створити окремий вебресурс, щоб не бути привʼязаними до будь-якої конкретної платформи.

Отже, перейти до бота можна за посиланням з сайту “стягниборг.укр” або просто написавши в телеграм-пошуку “стягниБорг” – ви його відразу побачите. При цьому ми окремо пишаємося нашим доменним іменем, яке, як ви бачите, пишеться українською мовою, а не англійськими буквами.

Після старту вам потрібно відповісти на декілька простих запитань, які ставитиме чатбот та надати деталі про борг, суму, контрагентів та інші вихідні дані. Розроляючи діалоги чатбота “стягниБорг” ми ставили собі за мету, щоб він нативно нагадував вам спілкування з кращим другом або подругою. Без зайвих запитань, легко і весело.

 • Які шанси повернути свої кошти таким чином?

За офіційною статистикою господарських судів України, близько 86% заяв про видачу судових наказів про стягнення боргів задовольняються.

Це дійсно дуже високий показник. Більшість проблем, як показує практика, виникає з формальних підстав – у випадках неправильного заповнення заяви або недотримання інших вимог. Зі “стягниБорг” ця проблема ефективно вирішується.

 • Що взагалі можна стягнути за допомогою чат-бота?

СтягниБорг допоможе повернути борги, наприклад, за невиконані позикові зобовʼязання, несплачені товари, послуги та оренду – фактично, за будь-якими невиконаними зобов’язаннями.

Основні вимоги – це наявність договору між сторонами, документальне підтвердження заборгованості та відсутність спору між сторонами. Тоді механізм судового наказу спрацьовує максимально ефективно.

 • Хто може скористатися послугами стягниБорг?

Наш бот можуть використовувати фізичні особі, ФОПи та юридичні особи. Виходить, що чатбот стягниБорг всім допоможе отримати належне.

 • Чи працюють юристи та адвокати із сервісом, адже це значно полегшує роботу?

Безумовно юристи та адвокати можуть використовувати стягниБорг у своїй діяльності. Сервіс стягниБорг, по перше, дозволяє юристам оптимізувати витрати часу та ресурсів на підготовку документів для стягнення боргів. Адвокати можуть обслуговувати набагато більше клієнтів одночасно.

По-друге, стягниБорг забезпечує суворе дотримання юридичних норм та формальностей, зводячи до мінімуму ризик помилок в оформленні документації.

Безумовно, для складніших випадків чи спірних ситуацій завжди буде потреба у залученні адвокатів. Але стягниБорг може стати чудовим помічником для оптимізації та автоматизації рутинних процесів зі стягнення боргів.

 • Скільки доведеться заплатити за використання чат-бота?

У нас було завдання – зробити чат-бот максимально прозорим та зрозумілим, тому його використання цілком безкоштовне. Ми не вимагаємо оплату за генерацію заяв, будь-яких прихованих платежів у нас теж немає.

Користувач може делегувати нашим адвокатам всі юридичні дії, які слід зробити після автоматичної генерації заяви про видачу судового наказу і які поки що нами не автоматизовані – це подання заяви до суду, сплата судзбору, отримання судового наказу та контроль справи включно до набрання судовим наказом законної сили. Вартість всіх дій після генерації безкоштовної заяви про отримання судового наказу складає 1999 грн, при цьому в цю суму ми вже включили судовий збір. Але знову ж таки, ми це не навʼязуємо – це тільки одна з можливих опцій, яка доступна тим, у кого є бажання нею скористатись.

Плани розвитку

Окрім майбутніх планів розвитку,про які я вже сказав, плануємо розширяти кількість платформ, на яких доступний стягниБорг, перші на черзі – WhatsApp, Viber.

Крім того, для зручності користувачів, працюємо над можливістю залучити до генерації та перевірки документів в безкоштовній версії бота штучний інтелект – це має ще більш спростити процес.

Ще один невеличкий спойлер – плануємо інтегрувати Дія.Підпис, що також зробить користування ботом більш ефективним.

Новости по теме

Не пропустите важное!
Подписывайтесь и получайте дайжест новостей

Ежедневно или еженедельно – выбираете вы!

Присоединяйтесь к профессиональному сообществу borg.expert

Материалы по теме

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статьи • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті