Зверніть увагуОгляд ЗМІ

«Зроблено в Україні»: За три місяці аграріям нарахували майже 100 млн грн компенсації за придбану с/г техніку українських виробників

26 липня 2024, 17:00Новини202

Компенсації 25% вартості за купівлю сільгосптехніки та обладнання українського виробництва є частиною нової політики «Зроблено в Україні».

  • Посилання скопійованоlink copied

В липні аграріям нарахували компенсації за придбану у червні українську сільгосптехніку на 72,2 млн грн. Загалом за три місяці дії програми аграріям нарахували вже майже 100 млн грн компенсації. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Компенсації 25% вартості за купівлю сільгосптехніки та обладнання українського виробництва є частиною нової політики «Зроблено в Україні».

«У попередні роки, коли діяла програма, була популярною серед аграріїв, стимулюючи попит на продукцію українського машинобудування. Тож Уряд відновив її і вже за 3 місяці сільгоспвиробники подали заявки на компенсацію (25%) на майже 100 млн грн. При цьому програма постійно розширюється, збільшується кількість виробників, які пропонують великий вибір сільгосптехніки для аграріїв. Вже зараз 115 українських виробників пропонують 9 038 номенклатурних одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується», – зазначила Юлія Свириденко.

За три місяці найбільшу кількість заявок на компенсацію за придбану с/г техніку та обладнання подали у таких областях:

  • Полтавській – 39;
  • Кіровоградській – 34;
  • Черкаській 25;
  • Дніпропетровській – 25;
  • Сумській – 22;
  • Тернопільській – 22;
  • Миколаївській – 18;
  • Вінницькій – 16.

Щоб скористатися державною програмою підтримки та отримати 25% компенсації вартості за придбану техніку чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з Переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та необхідні документи. Перелік постійно оновлюється.

Для виробників, які бажають подати свою техніку у перелік, необхідно звернутися на офіційну електронну пошту Мінекономіки – meconomy@me.gov.ua. Опісля відбувається перевірка ступеня локалізації виробництва техніки та обладнання на підставі поданої виробником заявки та відповідних документів. Перелік техніки та обладнання доповнюється регулярно. Критерії, за якими визначається відповідність виробника с/г техніки та обладнання, зазначені у пп. 6-7 Постанови Кабінету Міністрів України від 1.03.2017 № 130 (зі змінами).

Нагадаємо, за бюджетною програмою «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» у 2024 році передбачено 1 млрд грн. Ця програма є частиною політики «Зроблено в Україні», ініційованої у лютому Президентом Володимиром Зеленським.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань