Проекти та інновації

Знайдено білок, який допомагає відновлювати та нарощувати м’язи

15 січня 2023, 14:43Новини9464

PDGF-B не тільки допомагає нарощувати м’язи, але й робить їх сильнішими

  • Посилання скопійованоlink copied

Дослідники відкрили білок, який постійно виробляється скелетними м’язами та сприяє відновленню та зростанню м’язової тканини.

Дослідники з Токійського столичного університету показали, що білок, який називається тромбоцитарною субодиницею фактора зростання B (PDGF-B), або міокіном, постійно секретується клітинами скелетних м’язів та допомагає їм відновлюватись. Він стимулює проліферацію міобластів, м’язових стовбурових клітин, і впливає на зростання м’язової тканини.

Дослідження відкриває новий метод для лікування м’язової атрофії та травм.

Міокіни – невеликі білки, секретовані клітинами скелетних м’язів. Вони мають унікальну здатність впливати на клітини як поблизу, так і далеко від місця свого утворення. Хоча біологи знали, що ці білки відіграють важливу роль у функціях організму, пов’язаних із фізичними вправами, досі було невідомо, як вони формуються та працюють.

Вплив PDGF-B на стовбурові та диференційовані м’язові клітини. Зображення: Tokyo Metropolitan University

Дослідники виявили, що ці білки постійно формуються в клітинах м’язів без будь-яких зовнішніх впливів. У серії експериментів біологи впливали PDGF-B на м’язові клітини-попередники – стовбурові клітини, які диференціюються в м’язові волокна. Дослідження показало, що білок індукує проліферацію міобластів, активне розмноження яких веде до зростання тканини.

Крім того, PDGF-B впливає на клітини, які вже диференціювалися. Міотрубочки – елементи м’язових волокон, на які вплинули білком, помітно збільшувалися в діаметрі. Експерименти показали, що здатність м’язова до скорочення при цьому зростала, а сила збільшувалася. PDGF-B не тільки допомагає нарощувати м’язи, але й робить їх сильнішими, роблять висновок автори дослідження.

Дослідники вважають, нові властивості білка можна використовувати для регенерації м’язів. Це допоможе розробити нові методи лікування м’язових травм та атрофії, а також оптимізації фізичних тренувань.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Дослідження

Статті • БОРГ-review
До заяви треба додати мінімум один документ, який підтверджує участь у бойових діях.

Дослідження

Статті • БОРГ-review
У разі непідтвердження мети поїздки Державна прикордонна служба України може відмовити особам у перетині державного кордону