Зміни в програмі «Доступні кредити 5-7-9%» допомогли спрямувати на розвиток виробництва близько 60% нових кредитів

21 листопада 2024, 18:00Новини80

Этот материал также доступен на русском

На сьогодні участь у програмі беруть 46 банків

  • Посилання скопійованоlink copied

Частка кредитів для бізнесу на розвиток виробництва суттєво зросла після зміни у травні 2024 року умов програми «Доступні кредити 5-7-9%». За пів року українські підприємці отримали пільгових кредитів на 40,9 млрд грн, з яких 59% (24,1 млрд грн) спрямовано на переробку та інвестиційні проекти.

За цей період на розвиток переробних підприємств видано 12,7 млрд грн (31% від загального обсягу нових кредитів), ще 11,4 млрд грн (28%) — на реалізацію інвестиційних проектів. На підтримку бізнесу в зоні високого воєнного ризику спрямовано 10,9 млрд грн (27%), на поповнення обігових коштів — 5,9 млрд грн (14%).

Такі результати стали наслідком цільового перепрофілювання програми пільгового кредитування. 30 квітня 2024 року Уряд ухвалив зміни до умов кредитування, обмеживши максимальну суму на поповнення оборотного капіталу до 5 млн грн, водночас зберігши високі ліміти (до 150 млн грн) для підприємств переробної промисловості та інвестиційних цілей. Це було зроблено для переорієнтації державної підтримки на розвиток виробництва та створення продукції з високою доданою вартістю.

«Результати останніх місяців показують, що перепрофілювання програми досягає своєї мети — все більше підприємств використовують кредити для розвитку переробки та виробництва. Це дає поштовх для подальшого впровадження державної політики “Зроблено в Україні”, адже модернізація промисловості та інвестиції у виробництво – це основа для створення продукції з високою доданою вартістю. Тому ми продовжуємо працювати над тим, щоб програма “5-7-9” максимально підтримувала виробничі та інвестиційні проекти», — зазначив заступник Міністра економіки Андрій Телюпа.

На сьогодні участь у програмі беруть 46 банків, найбільшу кількість кредитів від початку дії програми видали «Приватбанк» (46,6 тис.), «Ощадбанк» (15,5 тис.) та «Укргазбанк» (5,5 тис.).

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні