Зміни в поведінці: де українці купують товари і на що звертають увагу – дослідження

10 травня 2022, 11:30Новини376

Українські споживачі активно шукають знижки. Про це заявили 81% клієнтів

  • Посилання скопійованоlink copied

Українські споживачі найчастіше купують продукти у великих магазинах. Однак такі клієнти часто змінюють точки покупки через привабливі акції. Понад 80% покупців є так званими “мисливцями за знижками”.

Такі дані наводить All Retail з посиланням на результати дослідження компанії Nielsen IQ. Зокрема, на найбільші канали продажу (гіпер та супермаркети) припадає понад 60% обсягу реалізації продуктів харчування. Їхня доля стала ще більшою за останній рік. Дещо інша ситуація з непродовольчими товарами, де на гіпер- та супермаркети припадає 38,8% обсягу продажу.

Схожий результат зафіксовано у відділах парфумерії. Частка інших каналів значно нижча.

Українці все більше купують в Інтернеті

З-поміж опитаних у третьому кварталі 2021 року 59% заявили, що протягом останнього місяця здійснювали покупки в Інтернеті. 73% опитаних не планували зменшувати частоту покупок онлайн. Очевидно, це пов’язано з динамічним розвитком сервісів для онлайн-покупок і збільшенням частки штучного інтелекту в торгівлі. 25% покупців надають перевагу новинкам, що підтверджують дані про продажі. Саме покупки нових товарів зробили найбільший внесок у зростання продажів товарів FMCG на місцевому ринку у 2021 році (15,9 млрд грн, при цьому весь ринок зріс на 21,5 млрд). У харчових продуктах найшвидша динаміка була в категоріях снеків та шоколаду, а у непродовольчих переважали пральні засоби, підгузки та шампуні.

Полювання за знижками

Українські споживачі також активно шукають знижки. Про це заявили 81% клієнтів. За останні роки значно зріс відсоток людей, які кажуть, що змінили магазин для покупок за критерієм більш привабливих акцій. У 2019 році таких споживачів було 10%, а через рік — 30%. Зростає і значення власних торгових марок. За два роки, з січня 2020 року по січень 2022 року, їхнє значення зросло на 18% у секторі продуктів харчування і на 11% в непродовольчому асортименті.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
путін власноруч і публічно, якщо не знищив вибудований роками імідж професійного борця з міжнародним тероризмом, то суттєво зашкодив йому

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Серед іншого, Директива спрямована на впровадження механізмів раннього виявлення неплатоспроможності та створення умов для врегулювання заборгованості без використання процедур банкрутства

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Преса нерідко виконує свої професійні обов’язки в небезпечних умовах, а в час війни працює ще й у смертельній небезпеці

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби