Зверніть увагу

Зміни у правилах перетину кордону для чоловіків: для кого буде обов’язковою наявність військово-облікових документів?

17 травня 2024, 15:55Новини200

Этот материал также доступен на русском

Інспектори ДПСУ в пунктах пропуску в окремих категорій громадян перевірятимуть наявність військово-облікового документа

  • Посилання скопійованоlink copied

Відповідно до внесених змін до норм українського законодавства, у період дії воєнного стану або проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх на вимогу прикордонника у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та в пунктах пропуску через державний кордон України.

Тож, починаючи з 18 травня 2024 року працівники Державної прикордонної служби України перевірятимуть наявність військово-облікових документів у окремих категорій громадян.

Про це повідомляється на порталі ДПСУ.

Хто повинен мати військово-облікові документи при перетині кордону?

Прикордонна служба зазначає, що нові правила стосуватимуться осіб, які мають право на виїзд згідно з пунктом 2-6 Правил перетинання державного кордону України. Тобто надати військово-обліковий документ з інформацією про звільнення від мобілізації, або виключення з військового обліку за станом здоров’я, будуть зобов’язані наступні категорії громадян:

– заброньовані на період мобілізації та на воєнний час;

– визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії непридатними до військової служби за станом здоров’я;

– на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;

– які самостійно виховують дитину;

– які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;

– а також інші категорії осіб, визначені ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Пам’ятайте! Окрім військово-облікового документа, для перетину кордону необхідно мати паспортний документ та документи, що підтверджують право на виїзд з України.

Водночас зміни торкнуться не всіх, і для деяких категорій осіб порядок виїзду з України залишається незмінним.

Кому не потрібні облікові документи при перетині кордону?

Як зазначають на порталі ДПСУ, зміни не стосуватимуться категорій громадян, зазначених в окремих пунктах Правил перетинання державного кордону громадянами України. А саме:

– осіб з інвалідністю;

– тих, які супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;

– водіїв, що здійснюють перевезення медичних вантажів та гуманітарної допомоги, або міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;

– визначених осіб за окремими посадами та державної служби, працівники підприємств залізничного транспорту і які відносяться до морської та авіаційної галузі тощо.

На порталі ДПСУ також нагадують, що згідно з частиною сьомою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції від 18.05.2024) перевірка підстав щодо надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

Тому рекомендовано при плануванні виїзду з України попередньо уточнити свої дані у ТЦК та СП і внести інформацію про отримання відстрочки у свій військово-обліковий документ.

Нагадаємо! Згідно з положеннями нового закону про мобілізацію, всі військовозобов’язані громадяни України протягом 60 днів повинні оновити свої дані в ТЦК.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону