Проекти та інновації

Зміни до Податкового кодексу: нові механізми протидії «скруткам» та неповерненню валютної виручки

12 травня 2021, 17:13Новини518

Этот материал также доступен на русском

Ухвалення та реалізація положень законопроєкту сприятиме додатковим надходженням до бюджетів у розмірі понад 60 млрд грн на рік.

  • Посилання скопійованоlink copied

Кабінетом Міністрів України на позачерговому засіданні схвалено законопроєкт, яким вносяться зміни до Податкового кодексу України, зазначає Урядовий портал.

«Основною метою цих змін є забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Досягти цього ми плануємо шляхом: протидії схемам з ухилення від оподаткування, створення прозорого конкурентного середовища, підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни», – пояснив під час представлення законопроєкту Міністр фінансів Сергій Марченко.

Так, ПКУ Уряду надається право внесення до парламенту до 1 червня, у разі необхідності, законопроєкту щодо ставок оподаткування, визначених в абсолютних значеннях (акцизного податку, екологічного податку та рентної плати) з урахуванням індексів споживчих цін, індексів цін виробників промислової продукції.

Як зазначається, фактично такі зміни є ресурсними нормами та направлені на збалансованість бюджетних надходжень. Ухвалення та реалізація положень законопроєкту сприятиме додатковим надходженням до бюджетів у розмірі понад 60 млрд грн на рік, у тому числі за рахунок:

  • приведення абсолютних значень розмірів ставок податків у відповідність до фактичного рівня макропоказників;
  • підвищення ефективності справляння рентних платежів з видобування корисних копалин та акцизного податку;
  • протидії «скруткам», неповерненню валютної виручки;
  • підвищення повноти сплати податків та ефективності адміністрування податкового боргу.

Також законопроєкт містить низку норм, спрямованих на покращення умов для ведення бізнесу. Для підприємців та громадян запропоновано звільнення від ПДФО коштів державної підтримки отриманої не безпосередньо з бюджету, а від Фонду розвитку підприємництва або Фонду розвитку інновацій (державні програми «Доступна іпотека 7%» та «Доступні кредити 5-7-9%»).

З ключовими змінами можна ознайомитись у презентації.

Фото взято на сайті Depositphotos.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні