Зверніть увагу

Зміни до Кодексу України з процедур банкрутства: що потрібно знати

12 травня 2021, 16:56Новини403

Зокрема, розширеним стане поняття «кредитор».

  • Посилання скопійованоlink copied

01.07.2021 р. у зв’язку зі вступом в силу Закону України № 738-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» вступлять у дію і нові зміни до Кодексу України з процедур банкрутства, зазначає у Facebook «Правова Константа».

Кодекс України з процедур банкрутства наповниться новими термінами, серед яких:

  • адміністратор за випуском облігацій – юридична особа, яка діє від свого імені та в інтересах власників випуску відсоткових чи дисконтних корпоративних облігацій, облігацій внутрішніх місцевих позик, облігацій міжнародних фінансових організацій або іпотечних облігацій відповідно до законодавства, договору про призначення адміністратора, проспекту цінних паперів (рішення про емісію цінних паперів) та рішень зборів власників облігацій;
  • деривативний контракт – договір, умови якого передбачають у майбутньому певні дії щодо базового активу або дії залежно від значення базового показника. Базовим активом можуть бути акції або продукція (зерно, газ), а базовим показником – певна відсоткова ставка;
  • ліквідаційний неттінг – право сторони генеральної угоди припинити деякі або усі операції шляхом заліку (неттінгу) їхніх поточних вартостей при невиконанні зобов’язання іншою стороною або через виникнення інших обставин, передбачених угодою.

Також розширеним стане поняття «кредитор», яке доповниться адміністратором за випуском облігацій, що буде діяти в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов’язань до боржника, у зв’язку з чим буде збільшено коло учасників у справі про банкрутство.

У більшій частині зміни до Кодексу стосуватимуться тих випадків, коли учасником процедури банкрутства буде суб’єкт підприємницької діяльності, який є стороною договору щодо фінансових інструментів, валютних цінностей або стороною деривативного контракту чи товарної операції.

Стосовно ліквідаційного неттінгу слід зазначити, що це поняття взагалі нове для українського законодавства. З юридичної точки зору ліквідаційний неттінг має основні етапи:

  • визначення вартості кожної деривативної або іншої визначеної операції;
  • припинення кожної деривативної або іншої визначеної операції та визначення суми нетто-зобов’язання;
  • зарахування зустрічних однорідних вимог між сторонами.

У зв’язку з введенням поняття ліквідаційного неттінгу набула суттєвих змін і ст. 94 Кодексу, яка буде мати назву: «Особливості банкрутства суб’єкта підприємницької діяльності, який є стороною одного або кількох правочинів, вчинених з посиланням на обов’язковість угоди щодо ліквідаційного неттінгу».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Законодавство

Статті • Влада i люди
Не всі порушення проектної документації під час будівництва будуть автоматично призводити до визнання об’єкту самочинно збудованим, а лише істотні та встановлені законом

Законодавство

Статті • Влада i люди
Скасування Господарського кодексу більше нагадує дивний спосіб лікування головного болю за допомогою гільйотини

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Законодавство

Статті • Влада i люди
Cпрощений режим регулювання трудових відносин дозволяє у трудовому договорі визначати додаткові права, обов’язки і відповідальність сторін

Законодавство

Статті • Влада i люди
Переважно благодійними питаннями опікуються юридичні утворення, тобто саме вони мають виступати податковими агентами

Законодавство

Статті • Влада i люди
Метою закону є регулювання нестандартних форм зайнятості для осіб, які виконують роботу на непостійній основі