Проблемні борги

Зміна обсягу проблемної заборгованості у банківській системі відбувається переважно за рахунок списання NPL із балансів банків

25 серпня 2023, 15:10Новини258

За останні кілька місяців в Україні спостерігається поступове пожвавлення кредитування

  • Посилання скопійованоlink copied

Зміна обсягу проблемної заборгованості відбувається переважно за рахунок списання NPL із балансів банків – Андрій Волков, фінансист

Зміна обсягу проблемної заборгованості у банківській системі відбувається переважно за рахунок списання NPL із балансів банків. На це у своїй колонці Delo.ua звернув увагу Андрій Волков, засновник та керуючий партнер групи компаній «Інвестохіллс».

«Фактично це крайній захід на той випадок, коли з кредитами вже нічого неможливо зробити. Ні реструктуризувати, ні примусово стягнути. Тобто такі кредити стають чистими збитками банку, і він змушений їх утилізувати», – зазначив фінансист.

Він зауважив, що з січня 2022 по липень 2023 року частка NPL у портфелях банків зросла з 30% майже на 9 п.п. Тому говорити про те, що на ринку є стійка тенденція до скорочення NPL, на його думку, передчасно. Особливо з огляду на стан економіки. Адже український бізнес продовжує працювати за вкрай непростих умов. І багато позичальників мають труднощі з погашенням позик, що призводить до планомірного накопичення проблемної заборгованості.

У той же час, за словами Волкова, останні кілька місяців в Україні спостерігається поступове пожвавлення кредитування.

«І не виключено, що восени частка NPL справді почне скорочуватися більш активно. Але, знову ж таки, це відбуватиметься номінально. Через «розмивання» частки токсичних кредитів у загальній сумі виданих позик, у зв’язку з подальшим списанням безнадійних боргів із банківських балансів та за рахунок заміщення списаних NPL тими кредитами , прострочення за якими ще не досягло критичної точки. Насправді проблемні борги нікуди не подіються», – резюмував засновник «Інвестохіллс».

Нагадаємо, Національний банк оприлюднив статистику кредитного ринку за 1 півріччя 2023 року та дані про непрацюючі позики (NPL). У тому числі, НБУ наголосив на тому, що обсяг непрацюючих кредитів у банках у січні-червні зменшився на 7 млрд грн до 425 млрд грн, у тому числі, за червень частка NPL скоротилася на 0,2 в.п.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна