За кордоном

Журналісти виявили у Абрамовича ще 10 яхт та морських суден

10 січня 2023, 15:13Новини165

Этот материал также доступен на русском

Для своїх яхт та інших активів на кшталт чотирьох літаків, шести вертольотів та розкішних вілл Абрамович збудував складну структуру офшорних компаній

  • Посилання скопійованоlink copied

Російський мільярдер Роман Абрамович має декілька раніше не задекларованих активів, повідомив Центр розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP). Згідно з цими даними, через офшорні компанії та трастові фонди Абрамович володіє щонайменше ще 10 яхтами та судами.

Все це на додаток до шести яхт загальною вартістю не менше $1 млрд.

Документи оформлені в MeritServus, кіпрській компанії, що надає корпоративні послуги російським бізнесменам, спочатку були відправлені до The Guardian – редакція газети отримала їх з анонімного джерела.

За даними видання, з них випливає, що в лютому 2022 року, всього за три тижні до початку війни і за місяць до того, як бізнесмена внесли до списків санкцій Великобританії та Євросоюзу, Абрамович передав володіння 10 офшорними трастовими фондами з активами на мільярди доларів, включаючи траст, що розпоряджається його яхтами та приватними літаками, сімом своїм дітям.

Forbes USA нарахував у власності Абрамовича 10 суден, які раніше з ним не пов’язували, і тепер їхня загальна кількість становить 16. Вісім човнів – це невеликі судна, які, за даними журналістів, «використовуються для обслуговування» 162-метрової мегаяхти Eclipse за $427 млн., яку Абрамович збудував у 2010 році. Зараз Eclipse пришвартована в турецькому Бодрумі, ще три яхти мільярдера – 140-метрова Solaris за $475 млн, 55-метрова Halo за $38 млн і 67-метрова Garcon за $20 млн – неподалік уздовж середземноморського узбережжя Туреччини на заході.

На прохання видання про коментар представник Абрамовича не відповів.

Крім відомостей про вісім обслуговуючих судів, у документах також сказано, що Абрамович володіє катером під назвою Umbra A, який, за даними звіту за 2016 рік, коштує приблизно $1 млн. Найцінніша з раніше невідомих яхт – 24-метрова Kewpie, вартість якої, за оцінками профільних експертів з агентства VesselsValue, становить близько $3 млн. Судно зареєстроване на Бермудських островах і з початку листопада знаходиться у заморському володінні Франції Сен-Бартелемі. На французькій території Абрамович не чужий, оскільки там йому належать два об’єкти нерухомості, на один з яких влада країни у квітні наклала арешт. Це означає, що Kewpie теж ризикує потрапити під арешт, адже яхта пришвартована на території Франції, а Абрамович під санкціями Європейського союзу.

На судно у Туреччині, яка санкції щодо Росії не вводила, ризик не поширюється. І Kewpie – не єдине судно російського магната, з яким можуть виникнути проблеми. Його 49-метрову яхту Sussurro за $11 млн вже майже рік пришвартовано в портовому містечку Ла-Сьота на Французькій Рів’єрі. Ще одна яхта, 50-метрова Aquamarine за $30 млн, мабуть все ще знаходиться в Нідерландах. Її головним власником є компанія на Віргінських островах, володіння над якою Абрамович 24 лютого 2022 передав діловому партнеру Давиду Давидовичу.

Для своїх яхт та інших активів на кшталт чотирьох літаків, шести вертольотів та розкішних вілл Абрамович збудував складну структуру офшорних юридичних осіб.

Володіння його парком транспортних засобів з 16 морських і 10 повітряних суден, що в цілому становить $1,6 млрд, поділено між кількома фірмами в офшорних зонах, включаючи Віргінські острови, Арубу, а також острови Мен і Джерсі.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром