За кордоном

Жертви аферистів із дейтинг-додатків у 2021 році віддали $139 млн у крипті

22 лютого 2022, 10:24Новини279

Этот материал также доступен на русском

Минулого року 18% усіх схем пов’язані з підробленими інвестиційними додатками. На них шахраї заробили $139 млн.

  • Посилання скопійованоlink copied

У 2021 році сукупні збитки від шахрайства в сервісах онлайн-знайомств досягли $547 млн, п’ята частина цієї суми припала на криптовалюти. Про це свідчать дані звіту Федеральної торгової комісії США, – повідомляє finance.ua.

За даними відомства, минулого року 18% усіх схем пов’язані з підробленими інвестиційними додатками. На них шахраї заробили $139 млн.

Зловмисник знаходить потенційну жертву на сервісах для знайомств і розповідає, що нібито зміг заробити на інвестуванні у криптовалюти. Він пропонує допомогу в навчанні та обіцяє великий прибуток. Така схема отримала назву CryptoRom — скорочення від «Крипторомантики».

Одним із постраждалих став британець Джеймс Еванс. Він познайомився з якимсь «Девідом» у додатку Grindr. Через кілька днів новий знайомий розповів Евансу, що розуміється на торгівлі криптовалютою і може навчити цього. Він умовив британця зареєструватися на біржі Binance та вкласти 500 фунтів (близько $680).

Потім Еванс перевів криптовалюту з біржі на торгову платформу, посилання на яку надіслав знайомий із Grindr. Протягом наступних днів британець вніс загалом ще 15 000 фунтів (понад $20 400), проте вивести гроші не зміг.

Акаунт Еванса на торговому майданчику перестав працювати, і Девід рекомендував йому звернутися в службу підтримки платформи. «Менеджери» підтвердили блокування особистого кабінету, зажадавши за розблокування депозиту 50% від суми на балансі. Чоловік «запідозрив недобре», але через добу все ж таки вніс депозит, проте акаунт не працював.

Сукупна сума його збитків склала близько 20 000 фунтів ($27 250). Потерпілий додав, що не планував вкладати стільки грошей, але шахрай займався «емоційним насильством» та маніпулював ним.

Тільки на одну з біткойн-адрес, якою користувалися зловмисники, переказали близько $1,39 млн, зазначили у виданні Sophos, що досліджує кіберзлочини. Зловмисники використовують сотні підроблених торгових, банківських та інших програм та сайтів, які видають за популярні сервіси на кшталт Binance, Kraken, Gemini, Bitwala та інші.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна