Зеленський запропонував балканським країнам спільне виробництво боєприпасів

29 лютого 2024, 09:06Новини25

Этот материал также доступен на русском

У столиці Албанії Тирані проходить дводенний саміт країн цього регіону, присвячений Україні

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент України Володимир Зеленський запропонував країнам Південно-Східної Європи співпрацювати у виробництві боєприпасів. У столиці Албанії Тирані проходить дводенний саміт країн цього регіону, присвячений Україні.

Під час саміту президент Зеленський наголосив, що в українських військових закінчуються боєприпаси. Понад 500 підприємств, які працюють в українському оборонно-промисловому комплексі, неспроможні забезпечити зростаючі потреби армії у відсічі атак агресора. Тому Зеленський хоче співпрацювати з збройовою промисловістю десяти країн, лідери яких прибули до Тирани на зустріч.

Президент України також запропонував організувати спеціальний саміт, присвячений цьому питанню. Від співпраці виграють не лише українці, а й інші країни.

«Я думаю, що нам усім потрібно підготуватися. Для чого? Бути сильними, готуватися не до війни чи миру, а до наступних кроків путіна», – сказав Зеленський у Тирані.

Прем’єр-міністр Албанії Еді Рама, який приймав саміт, заявив, що відкритий до цієї пропозиції. Він додав, що його країна підтримує Україну та забезпечує її зброєю з початку війни. Він закликав інші країни посилити підтримку українців, які воюють.

Крім того, Зеленський у межах саміту обговорив із главою ради міністрів Боснії і Герцеговини Боряною Крішто питання оборонного співробітництва двох країн.

«Глава держави поінформував співрозмовницю про оборонні потреби України, зокрема, в артилерії та засобах ППО», – ідеться в релізі на сайті президента.

Також Зеленський подякував Боснії і Герцеговині за готовність узяти участь у першому Глобальному саміті миру, який планують провести у Швейцарії.

Крім того, сторони обговорили взаємну підтримку України та Боснії і Герцеговини на шляху до набуття повноправного членства в Європейському Союзі. «Ми йдемо пліч-о-пліч і готові допомагати один одному на цьому шляху до ЄС», – зазначив президент України.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?