За кордоном

Зеленський розкрив перші подробиці зустрічі у Джидді щодо формули миру

5 серпня 2023, 21:47Новини228

Загалом у зустрічі беруть участь представники 42 країн

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що у сьогоднішній зустрічі радників лідерів держав у Саудівскій Аравії щодо формули миру беруть участь 42 країни.

Як розповів президент, на полях зустрічі представники України проводять й двосторонні перемовини із партнерами.

“Сьогодні черговий активний день для наших міжнародних зусиль. Наша команда працює в Джидді у Саудівській Аравії, на зустрічі радників лідерів держав щодо формули миру”, – сказав Зеленський.

За його словами, там представлені 42 країни з різних континентів та із різними політичними підходами до глобальних справ.

“Але всіх єднає пріоритет міжнародного права. І саме для цього Україна запропонувала формулу миру. Бо міжнародний порядок, заснований на правилах і порушений російською агресією, має бути відновлений”, – зауважив глава держави.

Він підкреслив, що наразі для України консолідація світу заради справедливого миру – це одне з найголовніших завдань. На думку Зеленського, саме це допоможе швидше “покласти край бомбам, ракетам, якими Москва хоче підмінити норми міжнародного права”.

Зустріч у Джидді щодо формули миру

Як повідомляв УНІАН, раніше зустріч на рівні радників анонсували ЗМІ, а згодом підтвердили й в Офісі президента України.

На цій зустрічі Україна хоче затвердити із її учасниками формулювання десяти пунктів формули миру, щоб воно було прийнятним для кожної країни-учасниці. Крім того, на цій зустрічі планують обговорити, де і коли може відбутися сам саміт формули миру вже на рівні лідерів.

Україна очікує, що він відбудеться восени, однак наразі тривають перемовини щодо місця та часу проведення такого саміту.

Водночас, в ОП наголосили, що ймовірність змін у 10 пунктах формули миру не допускається і структурно вони залишаться такими, якими були виголошені Зеленським торік в Індонезії, під час саміту G20.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна