Зеленський підписав закон про легалізацію хатніх працівників

23 травня 2024, 11:15Новини1219

Этот материал также доступен на русском

Роботодавців домашніх працівників офіційно звільнили від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та передбачили цю можливість як добровільну.

  • Посилання скопійованоlink copied

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників”.

Закон повернуто з підписом голови держави 22 травня, свідчить інформація на сторінці відповідного законопроєкту №5695 на сайті парламенту. Верховна Рада ухвалила цей закон 25 квітня.

Він доповнює Кодекс законів України про працю новою главою ХІ-А “Праця домашніх працівників”, а також передбачає зміни до інших законів, якими визначити поняття домашньої праці та домашніх працівників, визначає обов’язкові умови трудового договору з такими працівниками та особливості його розірвання тощо.

При цьому роботодавців домашніх працівників офіційно звільнили від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та передбачили цю можливість як добровільну.

За оцінками Держстату, в Україні загальна кількість працівників, які надають побутові та персональні послуги в сім’ях, становить близько 162 тис. осіб, 80% з них – жінки.

Автори законопроєкту у пояснювальній записці стверджують, що на сьогодні більша частина таких осіб перебувають у тіньовому секторі економіки, не мають належного рівня соціального забезпечення, зазвичай не отримують достойної та справедливої оплати праці, позбавлені державного захисту.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону