Проблемні борги

Збитки України від простою суден у чергах «зернового коридору» перевищили $1 мільярд

25 травня 2023, 17:17Новини44

Этот материал также доступен на русском

Росіяни маніпулюють даними та намагаються внести будь-яку “турбулентність” у переговори

  • Посилання скопійованоlink copied

Згідно із даними Української зернової асоціації (УЗА), Україна зазнала понад 1 млрд дол. США збитків через простій суден у чергах “зернового коридору”.

Про це розповів президент УЗА Микола Горбачьов в ефірі телеканалу Freedom, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу асоціації.

“Це ті гроші, які не отримали українські сільгоспвиробники. Це ті гроші, які трейдери заплатили власникам суден за те, що кораблі стояли дуже довго в черзі”, – наголосив він.

Горбачьов зазначив, що російська сторона не приймає планів та умов України щодо формування черговості перевірок суден, які стоять у черзі, а це не дає змоги портовим терміналам працювати ритмічно.

Президент УЗА додав, що Україна постачає половину експорту агропродукції через морські порти, які працюють у межах “зернової ініціативи”. За словами Горбачьова, зупинка роботи порту “Південний” та виключення його із угоди стали “черговою перемогою РФ у торгах”, що відбуваються під час перемовин у Стамбулі.

На його думку, росіяни маніпулюють даними та намагаються внести будь-яку “турбулентність” у переговори. “Порт “Південний” – один із найефективніших із відвантаження зерна. Відповідно, він найбільше був завантажений”, – додав Горбачьов.

Він зауважив, що наразі питання з експортом української сільгосппродукції з порту остаточно не вирішено.

Як повідомляв Укрінформ, Україна, Організація Об’єднаних Націй і Туреччина 18 березня 2023 року домовились про продовження «Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море». Дія угоди була продовжена на 120 днів, проте в Росії заявляли, що угода діятиме до 18 травня 2023 року.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков 17 травня повідомив, що угода діятиме до 18 липня 2023 року.

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури 21 травня заявили, що російська сторона у Спільному координаційному центрі майже місяць блокує роботу порту “Південний”.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро